Hosting – świetny wybór dla początkujących

Hosting to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku osób, które dopiero zaczynają prowadzić swoją działalność internetową. Usługa polega przede wszystkim na wydzieleniu przestrzeni dyskowej pod dane. W zależności od własnych potrzeb oraz wybranego pakietu możesz określić, jak dużą przestrzenią dyskową będziesz dysponować. Z tego względu nawet początkujący przedsiębiorcy znajdą coś dla siebie.

Poza dość dużą możliwością dopasowania dysku do swoich wymagań, możesz również liczyć na pełną dostępność hostingu przez całą dobę, 365 dni w roku. W związku z tym, że hosting jest usługą współdzieloną, wiele osób martwi się o ewentualny wyciek danych, jednak w rzeczywistości jest to dość mało prawdopodobne. Rozważając wybór hostingu, warto również pamiętać o jego wyjątkowo przystępnej cenie. Biorąc pod uwagę inne usługi, hosting jest zdecydowanie najtańszy.

Serwer VPS – czyli jaki?

Jeśli Twoja firma rozwija się w szybkim tempie, a zwykły hosting Ci nie wystarcza, wówczas idealnym rozwiązaniem okazuje się serwer VPS – wersja pośrednia pomiędzy wyjątkowo tanim hostingiem, a zaawansowanym serwerem dedykowanym. W ofercie Sprint Data Center za atrakcyjną cenę uzyskasz serwer, który sprosta wymaganiom zarówno małych, jak i większych firm.

Ponadto serwery VPS oferowane są w pakietach, dzięki czemu cena abonamentu jest stała. Wspomniana usługa to w rzeczywistości po prostu zwirtualizowana wersja serwera dedykowanego. Wyróżnia się się dość imponującymi możliwościami wprowadzania wszelkiego rodzaju konfiguracji oraz gwarantuje ogromną stabilność. Z tego względu jest to rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku właścicieli sklepów internetowych, którzy muszą sobie radzić ze wzmożonym ruchem, na przykład w okresie sezonowych wyprzedaży.

Kiedy zamienić hosting na serwer VPS?

Choć obie opcje posiadają zarówno wiele wad, jak i zalet, zmiana hostingu na serwer VPS to dość naturalne i częste przejście. Poza tym podstawowy hosting nie sprawdzi się w przypadku wspomnianych wcześniej sklepów internetowych oraz rozbudowanych stron. Wówczas szczególną rolę odgrywa kwestia czasu – stale wzrastająca liczba klientów może znacznie utrudnić poruszanie się po stronie. Wtedy zbyt długie zwlekanie ze zmianą może przysporzyć wielu problemów – zbyt duża ilość danych ściśnięta na zbyt małej ilości miejsca sprawia, że strona jest mniej płynna i zacina się, co może nie spodobać się potencjalnemu klientowi.

Jak widać, zarówno serwer VPS, jak i popularny hosting to usługi, które sprawdzają się w przypadku większości abonentów. Jednak, niezależnie od powszechnych opinii, podczas wyboru trzeba kierować się przede wszystkim wymaganiami swojej firmy. Poza tym na jakość obu serwerów wpływa również odpowiedni usługodawca, który zadba o ich poprawne funkcjonowanie – na Sprint Data Center zdecydowanie możesz polegać.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze