Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Paragraf Skarżysko

Policja, jak co roku, w sposób szczególny będzie kontrolować miejsca, w których przebywają bezdomni. Każda z osób będących w potrzebie zostanie poinformowana o możliwości skorzystania z pomocy specjalnych ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek

– Trudne warunki atmosferyczne są niestety przyczyną wielu zamarznięć, do których dochodzi każdej zimy. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie pozostawajmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy – podkreśla asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP. – Osoby bezdomne próbując przetrwać szukają schronienia na ogródkach działkowych, dworcach kolejowych, w piwnicach, opuszczonych mieszkaniach czy domach, a te z uwagi na zły stan techniczny mogą grozić zawaleniem. Również sposób ogrzewania pomieszczeń przez bezdomnych pozostawia wiele do życzenia – zdarza się, że rozpalają oni ogniska, co może zakończyć się nawet pożarem – dodaje.

Jeśli zauważymy osoby bezdomne zgłośmy to odpowiednim służbom.

– Klatki schodowe, domki letniskowe czy piwnice, nie są odpowiednimi na przeczekanie zimy. Pamiętajmy, że szczególnej pomocy wymagają osoby będące pod wpływem alkoholu – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło. Wystarczy jeden telefon, a zaalarmowane służby przybędą na miejsce. Skarżyscy policjanci czekają na współpracę ze strony obywateli – dodaje Damian Szwagierek.

U.O.

1 Komentarz dla “Zwracajmy uwagę na bezdomnych

  1. Tsaa i przyjadą psy i wlepią mu mandat którego i tak nie zapłaci.. Chcecie pomóc? Dajcie im szansę zapracować na swoje wynagrodzenie. Nie można kogoś skreślać tylko dlatego że nie ma domu i stosownego ubioru, wiem że w Polsce jest znieczulica ale dobry człowiek i tak zachowa się w porządku.

    Piona wszystkim dobrym ludziom 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.