Zwłoki w walizce. Zasiądą na ławie oskarżonych

Dalszy ciąg będzie mieć bulwersująca historia, o której głośno stało się jesienią ub. roku. W jednym z mieszkań, na terenie powiatu skarżyskiego znaleziono ludzkie zwłoki, które schowane były w walizce i przygotowane najprawdopodobniej do wywiezienia. Kilka dni później policjanci zatrzymali mężczyznę, a także pochodzącą z gminy Wąchock jego partnerkę.

Zatrzymanie pary, dla stróżów prawa było kwestią czasu. Na miejscu makabrycznego odkrycia, zabezpieczono liczne ślady, które wskazywały na to, że przyczyną śmierci mieszkańca Grzybowej Góry, było działanie o charakterze przestępczym. Śledztwo w tej sprawie trwało ponad pół roku. Efekt? Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kam. zakończyła je skierowaniem do kieleckiego Sądu Okręgowego aktu oskarżenia. Stało się to, w miniony wtorek (25 czerwca).

– W sprawie zebrano kompletny materiał dowodowy, w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca ujawnienia zwłok, sekcji zwłok, zeznań świadków, czy wreszcie opinii biegłych – poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Materiał, jak wynika z akt sprawy, ewidentnie wskazuje na sprawstwo dwóch osób. Zdaniem śledczych, główny podejrzany zadając pokrzywdzonemu liczne ciosy po całym ciele pozbawił go życia, a następnie wraz z kobietą, postanowili zatrzeć ślady przestępstwa i dodatkowo dokonali znieważenia zwłok.

– Do zdarzeń tych doszło od 30 września do 5 października 2018 r.. Przyczyną śmierci pokrzywdzonego były liczne obrażenia w obrębie głowy – dodał rzecznik Prokopowicz. Przesłuchani w charakterze podejrzanych mężczyzna i pochodząca z gminy Wąchock kobieta, przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. – Kobieta jedynie częściowo. Oboje złożyli wyjaśnienia w dużej mierze korespondujące z ustaleniami śledztwa. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a partnerce kara do 5 lat pozbawienia wolności – stwierdził prokurator.

Oskarżeni decyzją skarżyskiego Sądu Rejonowego, jeszcze jesienią 2018 r. zostali tymczasowo aresztowani. Za kratami pozostają do dziś.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Tu się rodzi po ludzku

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 %...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 %...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze