Złapany przez policjantów, ma sporo na sumieniu…

Świętokrzyscy kryminalni zatrzymali 50- letniego mieszkańca Raciborza, który może mieć na koncie nawet kilkadziesiąt oszustw na szkodę seniorów. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za oszustwo może spędzić nawet 8 lat za kratami.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kolegami ze skarżyskiej  komendy od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące oszustw na szkodę osób starszych. Ze sposobu działania wynikało, że za kilkunastoma oszustwami może stać ten sam sprawca.  Mężczyzna w średnim wieku wchodził do mieszkań osób starszych pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę by później iść po towar którego w rzeczywistości nigdy nie miał i znikał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze od 200 do nawet 2000 złotych.

W minioną środę policjanci ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany o przestępstwa mężczyzna. Zatrzymali go rano w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach w powiecie starachowickim. Był kompletnie zaskoczony. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu. Dzień wcześniej, swoją metodą oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta nie zdążyła zgłosić tego faktu policjantom.

Śledczy ustalili, mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają też, że swoją przestępczą działalność prowadził na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

50- latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Tego samego dnia decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Skarżyscy stróże prawa proszą o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych przestępczą działanlością  50-latka, które dotychczas nie poinformowały organów ścigania o tym fakcie.

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach

Poprzedni artykułTrzecie zwycięstwo Granatu
Następny artykułJak wypadł długi weekend?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnim akcentem rundy jesiennej czwartoligowych piłkarzy Granatu Skarżysko było spotkanie przed własną publicznością  z liderem ŁKS-em Probudex Łagów. Mecz zakończył się podziałem punktów po...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze