Z OSTATNIEJ CHWILI: makabryczne odkrycie w rzece. Ludzkie nogi w wodzieSzok! – z pewnością takiego słowa może użyć jeden z mieszkańców sąsiedniego powiatu starachowickiego, który w sobotnie (22 czerwca), popołudnie dokonał makabrycznego odkrycia. W Dziurowie (gmina Brody), w rzece Kamiennej odnaleziono szczątki ludzkich zwłok. W wodzie, jak się dowiedzieliśmy – znajdowały się… nogi.

Ta szokująca informacja dotarła do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy jako pierwsi znaleźli się na miejscu makabrycznego odkrycia. Wiadomość dotarła również do zawodowych ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

– Ok. godz. 17, dyżurny policji, zwrócił się do nas o zadysponowanie strażaków ze specjalistycznym sprzętem i łodzią. Z informacji jaką otrzymaliśmy wynikało, iż w rzece Kamiennej, w rejonie ul. Nad Kamienną w Dziurowie w gminie Brody, pływa ludzka noga – tłumaczył mł. bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy KP PSP. Po kilkudziesięciu minutach strażacy pojawili się na miejscu. Tragiczna informacja potwierdziła się. Z wody wyłowiono jednak nie jedną, a dwie nogi. Na jednej z nich znajdował się but, typu kozak. Przeszukana została linia brzegowa. Zarówno korpusu ludzkich zwłok, jak i innych części ciała, w tym m.in. głowy czy rąk, nie udało się odnaleźć.

O znalezisku powiadomiona została Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, a także biegły z zakresu patomorfologii. Policyjne czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Szczątki ciała zostały zabezpieczone, celem dalszych badań. Na miejscu, jak udało nam się dowiedzieć, pracuje również grupa dochodzeniowo-śledcza, w skład której wchodzi policyjny technik kryminalistyki.

RRDodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? Wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze