Wyłączą Ci prąd? Uwaga, to może być fałszywy SMS

Przedstawiciele jednej z największych spółek ostrzegają przed fałszywymi informacjami tekstowymi. Nadawca wiadomości podszywa się pod Polską Grupę Energetyczną i wysyła nieprawdziwe SMS-y o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami.

W SMS-ach znajduje się link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, a stamtąd do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej. Pracownicy Polskiej Grupy Energetycznej zwracają się do mieszkańców, o zachowanie czujności, w czasie kiedy trafią do nas wiadomości tekstowe, wysyłane przez podmioty podszywające się pod PGE.

– Prosimy o zachowanie czujności w trakcie logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE – informuje biuro prasowe spółki. Co należy zrobić, by uniknąć przykrych sytuacji? – Pamiętaj, żeby zawsze upewnić się, czy jesteś na właściwej stronie logowania, czy witryna jest zabezpieczona (symbol szarej kłódki) oraz czy adres widoczny w pasku w oknie przeglądarki to https://ebok.gkpge.pl/ebok/faces/profil/logowanie.xhtm. Loguj się za pośrednictwem naszego serwisu internetowego https://ebok.gkpge.pl i korzystaj z opcji „Zaloguj” w module „Logowanie” lub wybierz logowanie w aplikacji mobilnej mBOK PGE. Podczas logowania poprosimy o podanie loginu będącego adresem mailowym oraz indywidualnego hasła. Po zalogowaniu sprawdź zakładkę Finanse celem potwierdzenia prawdziwości twoich faktur oraz danych. Zanim dokonasz płatności, zweryfikuj dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną do ciebie korespondencyjnie – ostrzega PGE.

Fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów. – Zwracamy się do klientów i pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia rodzinom i znajomym. Prosimy również o zignorowanie takiego SMS-a i nieotwieranie linków podawanych w wiadomościach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

– Działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach. Spółka posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Co roku, w ramach TOE, włącza się ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku – informuje grupa PGE.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Kolejny oddział skarżyskiego szpitala został zamknięty, po zamknięciu neurologii   dyrekcja placówki po konsultacjach z Sanepidem podjęła decyzję o zamknięciu oddziału chirurgii. Oddział został zamknięty w...
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że wpłynęła kolejna tura wykonanych 15 badań na zakażenie koronawirusem. Dziś po raz kolejny mamy dobrą wiadomość. Wszystkie...
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że dziś w godzinach nocnych i rannych wpłynęła kolejna tura wykonanych 99 badań na zakażenie koronawirusem. Tym razem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze