Wieczór zakończyli w policyjnej celi

24-latek, 19-latka oraz 18-latka zatrzymani przez mundurowych – poinformowała Izabela Romanowska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Jak ustalili śledczy, troje mieszkańców powiatu koneckiego może mieć związek z tym, co wydarzyło się na terenie jednego z miejscowych marketów.

W czwartek, 6 lutego, po godz. 20 skarżyscy stróże prawa zostali wezwani do jednego z marketów budowlanych, gdzie ujęto sprawcę kradzieży. Na miejscu policjanci zastali 24–letniego mieszkańca powiatu koneckiego. – Jak się okazało, mężczyzna zabrał z półki klej o wartości ok. 130 zł, za który nie miał zamiaru zapłacić. Podczas dalszych czynności, funkcjonariusze znaleźli przy 24-latku sześć zawiniątek z białym proszkiem – relacjonowała Izabela Romanowska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji.

Zatrzymany oświadczył, że do sklepu przyjechał autem, które zaparkował przed wejściem. Stróże prawa zastali w nim dwie młode kobiety, które oczekiwały na swojego kompana. Dodatkowo w pojeździe, którym podróżował wspomniany tercet znaleziono kolejne dwa zawiniątka z zawartością białego proszku oraz wagę elektroniczną. Wstępne sprawdzenie podejrzanej substancji wykazało, że najprawdopodobniej jest to amfetamina.

– Łącznie 16 gr białego proszku przekazane zostanie do badań laboratoryjnych. Sprawdzenie narkotesterem 24-latka wykazało, że jest on pod działaniem amfetaminy. Przedmiotem dalszych ustaleń policjantów będzie, czy mężczyzna kierował samochodem po zażyciu środków odurzających, choć tak naprawdę w ogóle nie powinien siadać za kierownicę ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania – dodała funkcjonariuszka.

24-latek, 19-latka oraz 18-latka wieczór zakończyli w policyjnej celi. Mężczyzna za swoje przewinienia zapewne odpowie przed sądem. – Udział dwóch młodych kobiet w zdarzeniu będzie wyjaśniany w dalszym postępowaniu – tłumaczą śledczy.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze