W twoim mieszkaniu jest bomba!

Dramatyczny alarm, postawił służby ratunkowe odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo na nogi. We wtorkowy (8 października) wieczór, przerażona mieszkanka gminy Suchedniów, powiadomiła lokalnych stróżów prawa o telefonicznej informacji jaką otrzymała. W mieszkaniu kobiety miał zostać podłożony ładunek wybuchowy.

– 35-latka z gminy Suchedniów, ok. godz. 18.15 powiadomiła skarżyskich policjantów, że nieznana jej osoba zadzwoniła na jej prywatny telefon komórkowy i powiedziała, że w jej mieszkaniu wybuchnie bomba. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce i podjęli odpowiednie czynności wspólnie ze strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym – relacjonował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. W trybie natychmiastowym ściągnięto również pirotechników.

– Po dokładnym sprawdzeniu posesji nie znaleziono jednak żadnych materiałów wybuchowych. Szybkie ustalenia doprowadziły śledczych do mieszkanki gminy Łączna, która potwierdziła, iż jest właścicielką telefonu komórkowego, z którego wykonano połączenie, a jego użytkownikiem jest jej 12-letni syn – dodał rzecznik skarżyskiej KPP. 12-latek został przesłuchany. Jego tłumaczenia, okazały się zaskakujące. Chłopiec wracając ze szkoły znalazł bowiem ulotkę przedsiębiorstwa wraz z numerem telefonu. Postanowił zadzwonić i jak twierdzi, zrobić sobie żart mówiąc, że wybuchnie bomba.

– W toku dalszych czynności, została przesłuchana matka 12-latka, a jego wybryk zostanie zapewne oceniony przez sąd dla nieletnich. Należy pamiętać, iż niezbędne jest ciągłe edukowanie dzieci i młodzieży, że tego typu żarty są niedopuszczalne – podkreślił oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

R.R.

Poprzedni artykułCo nowego?
Następny artykułKim jest i dlaczego to zrobił?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze