Uwaga kierowcy. Wystartowała policyjna akcja

W środę (14 sierpnia) rozpoczęła się realizowana na terenie całego regionu, akcja z udziałem świętokrzyskich stróżów prawa. Działania prowadzone pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2019”, miały celu przede wszystkim zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w wyniku lekceważenia norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Na drogach województwa świętokrzyskiego pojawiła się zwiększona ilość patroli w tym pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Bezpieczeństwa na drodze pilnowali również policyjni motocykliści. Funkcjonariusze w szczególności zwracali uwagę na zachowania kierujących, takie jak przekroczenie dopuszczalnej prędkości lub nieprawidłowe wyprzedzanie.

– Taryfy ulgowej nie było dla tych, którzy postanowią kierować pojazdem na „podwójnym gazie”. Konsekwencje ich nieprzemyślanego zachowania były surowe – tłumaczył asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. – Pamiętajmy, że wyjazdy weekendowe są często wyjazdami rodzinnymi, podczas których w samochodach może znajdować się komplet pasażerów, w tym dzieci. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu. Apelujemy o rozwagę, trzeźwość i kulturę na drodze. Pamiętajmy, aby dojechać do celu nie musimy się spieszyć – dodają stróże prawa.

Akcja zakończyła się w niedzielę, 18 sierpnia.

R.R.

Poprzedni artykułUkradł z budowy
Następny artykułPowiat skarżyski na czerwono!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Policyjny trop prowadzi do Bliżyna

Śmieciowa wizytówka miasta

Hala targowa po remoncie

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze