Ucieczka? A teraz spore kłopoty

Mieszkaniec Suchedniowa swoim nie do końca zgodnym z prawem postępowaniem, wpakował się w kłopoty sporego kalibru. 48-latek, jak poinformowali świętokrzyscy stróże prawa, nie miał zamiaru zatrzymywać się do kontroli drogowej. Wszystko działo się w biały dzień.

W miniony poniedziałek (16 września), po godz. 15, uwagę stróżów prawa ze skarżyskiej drogówki, którzy patrolowali suchedniowskie drogi, zwrócił kierowca osobowego volkswagena. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

– Wysłali znaki do zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Wówczas siedzący za kierownicą mężczyzna przyspieszył i podjął ucieczkę – poinformował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Nie używając kierunkowskazów skręcił w polną, wyboistą drogę i odjechał, usiłując uniknąć konfrontacji z funkcjonariuszami. Mundurowi szybko ustalili, kto siedział za kierownicą volkswagena i dlaczego nie zatrzymał się do kontroli.

– Kierowcą okazał się 48-letni mieszkaniec Suchedniowa, który posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialnym zachowaniem suchedniowianin popełnił dwa przestępstwa, za które zapewne odpowie przed sądem – zaznaczył rzecznik Gwóźdź. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 5.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze