Szokujące odkrycie w lesie. Takiego znaleziska się nie spodziewała

Wybierając się tego dnia do lasu, zapewne nie liczyła się z faktem, o którym głośno zrobiło się kilkanaście godzin temu. Jak poinformowała Izabela Romanowska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Skarżysku-Kam., w czwartek (3 października) na terenie gminy Bliżyn, zostały odnalezione szczątki ludzkich zwłok. Zagadkę wyjaśniają stróże prawa, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Historia mająca bezpośredni związek z makabrycznym odkryciem jest drugą, mającą podobny scenariusz na przestrzeni kilku, minionych miesięcy. W połowie 2019 r., w miejscowości Dziurów, na terenie gminy Brody, w powiecie starachowickim przypadkowa osoba odnalazła w wodzie elementy ludzkiego ciała. Z rzeki Kamienna wyłowiono najpierw jedną, a później drugą nogę. W miniony czwartek, w miejscowości Górki, w gminie Bliżyn, kobieta dokonała podobnego, makabrycznego odkrycia.

– W godzinach popołudniowych nasi funkcjonariusze zostali poinformowani o znalezionych w kompleksie leśnym, szczątkach zwłok – stwierdziła Izabela Romanowska ze skarżyskiej KPP. Na miejsce, skierowano natychmiast mundurowych, którzy zabezpieczyli teren wokół znaleziska. Odkrycia dokonała 22-letnia mieszkanka gminy Bliżyn, która tego dnia wybrała się na spacer do lasu.

– Na miejscu czynności wykonywane były przez stróżów prawa pod nadzorem prokuratora. Kobieta została przesłuchana – dodała I. Romanowska. Na razie nie wiadomo do kogo należały fragmenty. – Faktem jest, co zostało zresztą potwierdzone, iż zwłoki znajdowały się w fazie rozkładu. W pobliżu tego miejsca, odnaleziony został jeszcze jeden element. Chodzi o spodnie dresowe – podkreśliła policjantka.

Nad rozwikłaniem zagadki, pracują stróże prawa m.in. z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji. Dopóki nie będą mieć jednak pewności, na razie wstrzymują się z przekazywaniem informacji do wiadomości publicznej.

– W tym zakresie niezbędne będą zapewne badania DNA. Dziś nie jesteśmy, na podstawie dotychczasowych ustaleń stwierdzić, iż mamy do czynienia ze szczątkami kobiety czy mężczyzny. Płeć nie jest znana – dodała nasza rozmówczyni. Być może kluczem okażą się wspomniane spodnie dresowe. Śledczy – jak wynika z nieoficjalnych informacji – mają swoje przypuszczenia. Ponad rok temu, na tym terenie odnotowano tajemnicze zaginięcia dwóch osób: kobiety, a także mężczyzny. Do dziś obojga, zarówno żywych, jak i martwych nie udało się odnaleźć.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze