Szok! Zatrzymany kierowca miał ponad 4 promile alkoholu

Wzorową postawą wykazał się wczoraj 24-letni mieszkaniec Kielc, który podejrzewając, że jadący przez centrum miasta kierujący citroenem może być nietrzeźwy, uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i zaalarmował policjantów. Mundurowi z komisariatu przy ul. Śniadeckich potwierdzili przypuszczenia 24-latka. Jadący francuskim autem 46-latek z sąsiedniej gminy Bodzentyn miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie miało swój początek wczoraj przed godziną 19:00 na Al. IX Wieków Kielc. 24-latka  jadącego swoim autem zaniepokoił widok kierującego citroenem. Mężczyzna siedzący za kierownicą francuskiego auta miał ewidentny problem z utrzymaniem toru jazdy. Zaniepokojony tym widokiem kielczanin postanowił sprawdzić swoje podejrzenia. Na ulicy Sandomierskiej, gdy nadarzyła się okazja, 24-latek zastawił swoim pojazdem podejrzanego citroena, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Do pomocy mężczyźnie podbiegł policjant, który na co dzień pełni służbę dyżurnego w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach. Po chwili na miejsce przyjechali mundurowi z komisariatu przy ulicy Śniadeckich. Badanie alkomatem wykazał, że kierujący citroenem 46-latek z gminy Bodzentyn, miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie . Nieodpowiedzialny kierujący stracił uprawnienia i trafił do celi, a jego auto na policyjny parking. Postawa 24-latka zasługuje na pochwałę. Być może dzięki jego właściwej reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

Pamiętaj „REAGUJĄC – RATUJESZ”

Opr. AM

Źródło: KMP w Kielcach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze