Szok! Bestialski napad na gościa zza południowej granicy

W Polsce pojawił się jako m.in. po to, by na własne oczy podziwiać najnowszy sprzęt wojskowy. Przyjeżdżając do naszego regionu zapewne nigdy nie przypuszczał, że historia z jego udziałem zakończy się tragicznie. Obywatel Czech, jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, padł ofiara brutalnego napadu. Kiedy i gdzie do niego doszło?

O zdarzeniu, głośno stało się dopiero po kilku dniach. Podjęta przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego praca, wymagała ciszy i braku rozgłosu. Policjantom po nitce, do kłębka udało się rozwiązać zagadkę napadu na gościa zza naszej południowej granicy.

– W czwartkową noc skarżyscy policjanci zostali powiadomieni, że na terenie miejscowości Kucębów Dolny, w gminie Bliżyn, obywatel Czech padł ofiarą rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 57-latek przyjechał na targi obronności do Kielc. Z braku wolnych miejsc w hotelach postanowił nocować w samochodzie – relacjonował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Jak się okazało mężczyzna znalazł się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiedniej porze.

Feralnej nocy, podszedł do niego nieznany mężczyzna i poprosił o podwiezienie za Kielce, oferując mu za przysługę 100 zł. Czech zaakceptował warunki i postanowił pomóc potrzebującemu. Pasażer instruował go, co do trasy przejazdu. Kiedy byli w miejscowości Kucębów Dolny, poprosił kierowcę o zatrzymanie się. Wówczas stwierdził, że nie posiada przy sobie gotówki i przyniesie ją na drugi dzień na kieleckie targi.

– Czech nie podejrzewając podstępu postanowił darować mężczyźnie wejściówkę na imprezę i wyszedł z auta poszukać biletu na tylnej kanapie skody. Wtedy pasażer uderzył właściciela samochodu kilka razy w twarz, następnie zaś odjechał jego pojazdem – tłumaczył asp. Gwóźdź.

Chciał zniszczyć dowód rzeczowy?

Poszkodowany zdołał powiadomić służby ratunkowe. Jeszcze tego samego dnia, trafił na badania do skarżyskiego szpitala, a stróże prawa podjęli intensywne czynności zmierzające do zatrzymania rozbójnika. Skarżyscy kryminalni szybko ustalili personalia sprawcy, którym okazał się 34-latek z gminy Bliżyn w przeszłości notowany m.in. za rozbój.

– W jego poszukiwania włączyli się również policjanci z kieleckiej komendy wojewódzkiej. W nocy z piątku na sobotę, mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z komisariatu w Stąporkowie. Siedział nietrzeźwy w przydrożnym rowie w miejscowości Luta. Nieopodal znajdowała się skradziona skoda, którą usiłował spalić, podkładając ogień wewnątrz pojazdu. Do pożaru jednak nie doszło, bowiem podpalacz zamknął drzwi, przez co nieświadomie „zdusił” zarzewie – stwierdził oficer prasowy KPP.

Przedstawiciele organów ścigania nie czekali na dalszy rozwój zdarzeń. 34-latek w minioną niedzielę (8 września) został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy, do którego się przyznał. – Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kam. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił może trafić za więzienne mury nawet na 12 lat – mówił asp. Gwóźdź. Na tym przestępcza działalność mieszkańca gminy Bliżyn się nie kończy.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego do sprawy napadu, okazało się, iż mężczyzna podejrzewany jest o zniszczenie płyt nagrobnych na cmentarzach w Odrowążu i Nowym Odrowążku. Do tych zdarzeń, jak ustalili śledczy, doszło pod koniec sierpnia br.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska...
Przypominamy, że mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60 rok życia, mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o bezpłatne wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Osoby, które już...
Uroczystą sumą w kościele parafialnym w Łącznej rozpoczęto obchody święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy św. za ojczyznę poczty sztandarowe, władze gminy (Wójt, radni), młodzież...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze