Śmiertelne niebezpieczeństwo? Ewakuacja przy ul. Lotniczej

Mimo, iż sezon grzewczy w blokach i większości domów prywatnych dawno za nami, nadal nie brakuje strażackich interwencji, w których główną rolę ma odgrywać tlenek węgla. W środowy (10 lipca), poranek w jednym z mieszkań przy ul. Lotniczej w Skarżysku załączył się czujnik czadu.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 6.20. Na miejscu błyskawicznie pojawił się zastęp zawodowych ratowników ze skarżyskiej JRG. – Ze zgłoszenia wynikało, iż w mieszkaniu miał pojawić się tlenek węgla. Sygnalizowała o tym czujka – relacjonował w rozmowie z portalem skarżyski.eu dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Z obiektu, zanim jeszcze na miejscu pojawili się strażacy, ewakuowały się dwie osoby: kobieta, a także mężczyzna.

Oboje zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nic im się nie stało. Strażacy przypuszczali, że źródłem czadu był piecyk gazowy zamontowany w łazience. – Pomieszczenia zostały dokładnie skontrolowane. Nie stwierdzono obecności niebezpiecznej substancji – dodał dyżurny KP PSP.

Co zatem spowodowało, że czujnik załączył się? Jednym z powodów, dla których urządzenie uruchomiło się, mogły być… słabe baterie. – Na przykładzie tej sytuacji, warto zaapelować do mieszkańców o to, by kontrolowali takie urządzenia. Szczegóły obsługi zawarte są w instrukcji – podkreślają strażacy.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze