Śmierć w pożarze. Co było przyczyną zdarzenia?

Pięć zastępów, w tym blisko 20 ratowników brało udział w akcji ratowniczo-gaśniczej. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, w minioną niedzielę (14 lipca), w ogniu znalazł się budynek gospodarczy położony przy ul. Krakowskiej w Skarżysku-Kam.

Płomienie i związany z nimi ogień okazały się mieć tragiczny skutek. – Informacja o zdarzeniu, dotarła do stanowiska kierowania ok. godz. 14. W chwili dojazdu na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Skarżyska-Kam. oraz Ochotniczej Straży Pożarnych ze Skarżyska-Kam. pożarem objęty był cały drewniany budynek gospodarczy – relacjonują ratownicy.

Działania strażaków, polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i opanowaniu zagrożenia. – W trakcie prowadzonych działań, wewnątrz budynku znaleziono martwego konia. Przybyły na miejsce właściciel budynku potwierdził, że była to 3-letnia klacz. Po przygaszeniu pożaru nadpalona konstrukcja została rozebrana i dokładnie dogaszona – dodają ratownicy. Okoliczności pożaru wyjaśniają stróże prawa.

– Na miejsce przybyła grupa operacyjna policji oraz biegły z zakresu pożarnictwa, którzy rozpoczęli czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyny zdarzenia. Pracownicy pogotowia energetycznego, zabezpieczyli znajdującą się w pobliżu rozdzielnię oraz słup energetyczny – uzupełniają strażacy. Płonący budynek znajdował się przy drodze krajowej nr 7 i dym utrudniał ruch na S-7. Na czas prowadzonych działań ruchem kierowali funkcjonariusze KPP. Akcja trwała ponad trzy godziny.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze