Skarżyska prokuratura stawia poważny zarzut

Historia z udziałem małego dziecka, którą kilka dni temu opisywaliśmy na łamach zarówno TYGODNIK-a, jak i portalu skarżyski.eu, nie zakończy się tak szybko. Matka błąkającego się samotnie wzdłuż linii brzegowej 5-latka, odpowiadać będzie przed Sądem Rejonowym w Skarżysku-Kam. Kobieta, jak relacjonowali wówczas mundurowi z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, w dniu zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Historia z udziałem liczącego zaledwie 5 lat dziecka, swój początek miała w pierwszy, listopadowy i chłodny weekend. Przejeżdżający przez most na rzece Kamienna policjanci skarżyskiej drogówki, zauważyli przy linii brzegowej chłopca. Fakt, iż w pobliżu nie było żadnej osoby dorosłej zaniepokoił mundurowych. Policjanci interweniowali ponieważ miejsce, w którym znajdował się chłopiec było dla niego niebezpieczne.

– Zabrany na pokład radiowozu, wskazał funkcjonariuszom miejsce zamieszkania. Jak się okazało, w mieszkaniu był jego 7-letni brat oraz nietrzeźwa matka i babcia – relacjonował Michał Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 42-latka w swoim organizmie miała ok. 2 promili alkoholu, natomiast stężenie tej substancji u 66-latki wyniosło blisko 1 promil. Dzieci trafiły pod opiekę swojej cioci. Wiadomo już, że na tym sprawa nie zakończy się.

Matka dziecka została zatrzymana przez mundurowych, a następnie po wytrzeźwieniu trafiła do skarżyskiej Prokuratury Rejonowej. Tam przedstawiono jej zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

– Kobieta została przesłuchana, przyznała się do zarzucanego czynu, złożyła wyjaśnienia. 42-latka zdecydowała się dobrowolnie poddać karze w wymiarze 5 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat – poinformował Tomasz Rurarz, szef Prokuratury Rejonowej. Co istotne, w stosunku do matki sprawującej w haniebny sposób opiekę, wydano kolejne postanowienie.

Jak twierdzą śledczy z miasta nad Kamienną, kobieta będzie musiała również co kwartał składać do sądu informacje o sytuacji rodzinnej. Zobowiązała się także do powstrzymywania od nadużywania alkoholu. 42-latka piła go razem z babcią dziecka.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Aleksandra Lunge uczestniczka zajęć terapeutycznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej została laureatką XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” zorganizowanego przez Państwowy Fundusz...
20 listopada 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się V edycja Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Celem  imprezy jest taneczna integracja studentów –...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze