Pracowity majowy weekend

W ciągu pięciu dni, od 29 kwietnia do 3 maja, skarżyscy policjanci skontrolowali 363 pojazdy. Nie obyło się bez kolizji i wypadków. W porównaniu z rokiem ubiegłym, to aż o 5 zdarzeń drogowych więcej.

Zaczęli w piątek

W związku z długim majowym weekendem skarżyska policja obecna była na drogach powiatu skarżyskiego już 29 kwietnia. Od piątku funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole na drogach czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących.

– Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość z jaką się poruszali, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci oraz to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa – podkreśla mł. asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służby zarówno w radiowozach oznakowanych jak i na motocyklach i nieoznakowanych wideorejestratorach.

Nietrzeźwi na drodze

Niestety w tym roku nie brakowało kierowców jadących na tzw. „podwójnym gazie”. Było ich o pięciu więcej niż w roku ubiegłym.

– Policjanci podczas akcji przeprowadzili 363 kontroli pojazdów oraz przebadali na stan trzeźwości 360 kierowców. 6 z nich podróżowało na tzw. „podwójnym gazie”. Poza kierującymi pojazdami po alkoholu, w ręce funkcjonariuszy wpadło także 3 nietrzeźwych rowerzystów, którzy swoim zachowaniem mogli stwarzać zagrożenie na drodze dla innych kierowców – relacjonuje Damian Szwagierek.

Nie obyło się bez mandatów

Policjanci w trakcie prowadzonych działań nałożyli na kierujących i pieszych łącznie 101 mandatów karnych za popełnione wykroczenia drogowe, sporządzili 8 wniosków o ukaranie do sądu, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz 5 praw jazdy.

Trzy osoby poszkodowane

Podczas majowego weekendu zabrakło ostrożności ze strony kierowców.

– Na terenie powiatu doszło do 7 kolizji oraz 2 wypadków, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. W porównaniu z rokiem ubiegłym, to aż o 5 zdarzeń drogowych więcej – podkreśla Damian Szwagierek.

W całym województwie świętokrzyskim od piątku do wtorku doszło do 11 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 14 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących.

Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. W trakcie trwania działań 52 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

 

Majowy weekend w woj. świętokrzyskim Rok 2015 Rok 2016
Wypadki 8 11
Zabici 0 1
Ranni 11 14
Kolizje 119 141
Nietrzeźwi kierujący 36 84

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Pirackie zapędy, wybiją im z głowy. Powstaje grupa „Speed”

Speed, co po angielsku oznacza prędkość – taką nazwę nosić będzie złożona z doświadczonych funkcjonariuszy drogówki, policyjna grupa, która na terenie naszego regionu zajmować...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 3 sierpnia o godz. 15.00 odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy powstania OSP w Lipowym Polu Plebańskim. Zapraszamy!

Konkurs fotograficzny

W związku z jubileuszem 25 lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje Konkurs fotograficzny „Unowocześniamy obszary wiejskie – 25 lat ARiMR". Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Celem konkursu jest przedstawienie piękna polskiej wsi i...
Po urodzeniu żywego chłopca, kobiety wspólnie umieściły dziecko w wiadrze z nieczystościami, a następnie w worku foliowym, co doprowadziło do śmierci noworodka – najprawdopodobniej właśnie tak wyglądał scenariusz dramatu, jaki rozegrał się kilka miesięcy temu w jednej z miejscowości...
Świętokrzyscy podatnicy od wielu lat wspierają nie tylko fundacje działające na rzecz dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych, ale również na rzecz zwierząt. Dlatego według wstępnych danych wynika, że liczba podatników, przekazujących swój 1% podatku wzrosła o 15.5 tysiąca. Padła też...
Speed, co po angielsku oznacza prędkość – taką nazwę nosić będzie złożona z doświadczonych funkcjonariuszy drogówki, policyjna grupa, która na terenie naszego regionu zajmować się będzie ściganiem piratów drogowych. Już jutro (18 lipca) na terenie placu alarmowego Oddziału Prewencji...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze