Przestrzegajmy przepisów nie tylko na jezdni

Świętokrzyscy policjanci przypominają, że przepisy kodeksu drogowego regulują zachowania wszystkich uczestników ruchu. Niestety, zwłaszcza piesi i rowerzyści, gdy nie znajdują się na drodze publicznej, często o nich zapominają. Takie zachowania powodują niebezpieczne sytuacje m.in. na ścieżkach rowerowych czy chodnikach. Wczoraj, właśnie w takim miejscu doszło do zderzenia się dwóch rowerzystów, z którzy odnieśli poważne obrażenia.

Wczoraj, krótko przed godziną 15 do kieleckich policjantów wpłynęło zgłoszenie o nietypowym wypadku na ul. Zagnańskiej. Jak informował zgłaszający, dwóch rowerzystów w trakcie wymijania się na chodniku zderzyło się. Pracujący na miejscu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że na wąskim odcinku z przeciwnych kierunków jechali rowerami 39 i 50 latek. W trakcie wymijania najprawdopodobniej doszło do zderzenia obu jednośladów, w wyniku czego obaj rowerzyści trafili do szpitala z obrażeniami rąk.

Opisywany przypadek pokazuje, że obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest bezwzględne przestrzeganie przepisów. Niezależnie, czy idąc pieszo, jadąc rowerem czy kierując pojazdem mechanicznym, należy przestrzegać środków ostrożności bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujemy.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? Wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze