Porwana z przystanku, zgwałcona i postrzelona

Obok kobiety stojącej na przystanku autobusowym na terenie miasta podjechało osobowe audi. Jeden z dwóch mężczyzn z samochodu grożąc kobiecie przedmiotem przypominającym broń, zmusił ją by wsiadała do auta. Przewieźli ją do pobliskiego lasu i zgwałcili. Kobieta wykorzystała chwilową nieuwagę napastników zaczęła uciekać i wówczas została postrzelona.

Od 7 do 10 maja br., Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach już po raz 18 zorganizowała i przeprowadziła konkurs o miano najlepszego policjanta dochodzeniowo – śledczego, funkcjonariusza nadzorującego pracę dochodzeniowo – śledczą, policjanta operacyjnego oraz technika kryminalistyki. W zmaganiach udział wzięło 52 funkcjonariuszy, tworzących 13 drużyn, reprezentujących powiatowe komendy policji i komendę miejską policji w Kielcach.

Cztery akty

Test odbywał się w sali narad Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, im.mjr Jana Piwnika „Ponurego”.  25 zadań testowych rozwiązywali  funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, a także operacyjni oraz technicy kryminalistyki. Następnie zmierzyli się z kazusem prawnym, podczas którego musieli opisać wszystkie czynności wykonywane na miejscu popełnienia przestępstwa oraz sporządzić z nich odpowiednią dokumentacje. Potem  wszyscy uczestnicy zawodów sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie. 12 sztuk amunicji, należało załadować do dwóch magazynków. Podczas tej konkurencji policjanci musieli dobiec do swoich stanowisk pokonując 100 metrowy tor przeszkód. Należało celnie trafić do dwóch tarcz oddalonych o 15 i 20 metrów. Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach policjanci wykonywać oględziny na miejscu przestępstwa, co czy na wstępie przewidywał scenariusz ze zgwałconą i  postrzeloną kobietą.

Bez podium

Na podsumowaniu konkursu w Sielpi finalistom gratulował insp. Paweł Dzierżak,  świętokrzyski komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach, Krzysztof Pijaj, zastępca Prokuratora Regionalnego w Krakowie, Dariusz Dryjas, prokurator okręgowy w Kielcach, nadkom. Piotr Janik dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Ryszard Skrzątek wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

Skarżyska ekipa policjantów tym razem nie sięgnęła pudła. Ale są to znakomici funkcjonariusze, których codzienność sprawdza i weryfikuje w pracy i służbie. Każdy z etapów konkursu był znakomitą okazją sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności. Podczas oględzin policjanci przez kilka godzin poszukiwali najdrobniejszych śladów kryminalistycznych, by rozwiązać sprawę porwania kobiety, która została zgwałcona oraz postrzelona. Jak zakładał scenariusz zawodów, w finale sprawców brutalnego gwałtu, napadu ujęto.

Najlepszymi policjantami w osiemnastej edycji zawodów okazali się być:

W kategorii policjant dochodzeniowo-śledczy:

1. asp. Katarzyna Ślusarska z KMP w Kielcach
2. st. asp. Agata Kwiecień-Godzwon z KPP w Staszowie
3. sierż. szt. Piotr Kuk z KPP w Pińczowie

W kategorii policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

1. nadkom. Grzegorz Lotko z KMP w Kielcach
2. asp. szt. Robert Wojtala z KPP w Pińczowie
3. podkom. Sławomir Skoczylas z KPP w Starachowicach

W kategorii policjant operacyjno-rozpoznawczy:

1. miejsce zajął policjant z KMP w Kielcach
2. miejsce zajął policjant z KPP w Staszowie
3. miejsce zajął policjant z KPP w Pińczowie

W kategorii technik kryminalistyki:

1. Asp. szt. Rafał Stawiarski z KPP w Busku-Zdroju
2. mł. asp. Konrad Borowski z KMP w Kielcach
3. mł. asp. Adam Kowalski z KPP w Kazimierzy Wielkiej

W kategorii drużynowej najlepszymi okazali się policjanci z:

1. Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
2. Komendy Powiatowej Policji w  Staszowie
3. Komendy Powiatowej Policji w  Pińczowie

 

Uczestnicy na podsumowaniu konkursu w Sielpi

Marian Klusek

Źródło i foto: KWP w Kielcach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...
3 września na Targach Kielce rozpocznie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki współpracy, nawiązanej pomiędzy Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej a Targami Kielce, w czasie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze