Policjanci reanimowali mężczyznę przy brzegu

Kto wie, jaki finał miałaby historia z udziałem mieszkańca Skarżyska-Kam., gdyby nie czujne oko jednego ze świadków, a także funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. W miniony piątek (26 kwietnia), młody mężczyzna postanowił spędzić czas na terenie zbiornika wodnego, na skarżyskim Rejowie.

– Sytuacja była dynamiczna – opisuje w rozmowie z TYGODNIK-iem asp. Damian Szwagierek z Komendy Powiatowej Policji. Wczesne, piątkowe popołudnie. Termometry wskazują ponad 20 stopni Celsjusza. Z uroków wiosennej aury postanowił skorzystać 35-letni skarżyszczanin. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, mężczyzna wskoczył do wody i postanowił popływać. Sytuację z oddali obserwował jeden ze świadków, który powiadomił o tym fakcie mundurowych.

– Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, iż w wodzie może znajdować się mężczyzna będący pod wpływem działania alkoholu. Na miejsce skierowano natychmiast patrol, który potwierdził wiadomość – zaznaczył asp. Szwagierek. Policjanci najpierw nawiązali kontakt z kąpiącym się, a następnie pomogli mężczyźnie wydostać na brzeg. Szybko okazało się, iż 35-latek stracił przytomność.

– Policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu. Ułożyli go w tzw. pozycji bocznej i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Na szczęście udało się przywrócić czynności życiowe. Został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego – przyznał funkcjonariusz skarżyskiej KPP. Policjanci przypominają i jednocześnie ostrzegają przed podobnymi sytuacjami. Sezon, w którym kąpieliska będą otwarte zbliża się coraz większymi krokami.

Rafał Roman

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Policyjny trop prowadzi do Bliżyna

Śmieciowa wizytówka miasta

Hala targowa po remoncie

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: