Policjanci reanimowali mężczyznę przy brzegu

Kto wie, jaki finał miałaby historia z udziałem mieszkańca Skarżyska-Kam., gdyby nie czujne oko jednego ze świadków, a także funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. W miniony piątek (26 kwietnia), młody mężczyzna postanowił spędzić czas na terenie zbiornika wodnego, na skarżyskim Rejowie.

– Sytuacja była dynamiczna – opisuje w rozmowie z TYGODNIK-iem asp. Damian Szwagierek z Komendy Powiatowej Policji. Wczesne, piątkowe popołudnie. Termometry wskazują ponad 20 stopni Celsjusza. Z uroków wiosennej aury postanowił skorzystać 35-letni skarżyszczanin. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, mężczyzna wskoczył do wody i postanowił popływać. Sytuację z oddali obserwował jeden ze świadków, który powiadomił o tym fakcie mundurowych.

– Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, iż w wodzie może znajdować się mężczyzna będący pod wpływem działania alkoholu. Na miejsce skierowano natychmiast patrol, który potwierdził wiadomość – zaznaczył asp. Szwagierek. Policjanci najpierw nawiązali kontakt z kąpiącym się, a następnie pomogli mężczyźnie wydostać na brzeg. Szybko okazało się, iż 35-latek stracił przytomność.

– Policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu. Ułożyli go w tzw. pozycji bocznej i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Na szczęście udało się przywrócić czynności życiowe. Został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego – przyznał funkcjonariusz skarżyskiej KPP. Policjanci przypominają i jednocześnie ostrzegają przed podobnymi sytuacjami. Sezon, w którym kąpieliska będą otwarte zbliża się coraz większymi krokami.

Rafał Roman

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: