Po pijaku z dwójką dzieci

1
0

Od piątku do niedzieli policjanci skarżyskiej drogówki zatrzymali 10 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Troje z nich siedziało za kierownicami samochodów, natomiast kolejnych 7 jechało rowerami.

Brakiem odpowiedzialności i nie lada głupotą wykazała się 39–latka z gminy Skarżysko Kościelne, którą w piątek policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Kopernika w Skarżysku–Kam. Kobieta prowadziła volkswagena mając w organizmie 0,65 promila alkoholu.

– Wiozła samochodem swoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Innym antybohaterem policyjnych notatek stał się 19–letni skarżyszczanin, który w piątek na ul. Franciszkańskiej wjechał BMW w płot. Mężczyzna mając do wyboru skręt w lewo lub prawo, pojechał na wprost – relacjonował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kolejnym pechowcem okazał się 26–letni kierowca audi, zatrzymany do kontroli w sobotni wieczór na ul. Cichej. Wdmuchał ponad 0,7 promila.

– Za niestosowanie się do wyroku sądu będzie odpowiadał 20–latek kierujący motorowerem. Okazało się, że złamał on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu. Zostali oni ukarani mandatami karnymi – zaznaczył oficer prasowy KPP. Trójka nietrzeźwych kierowców aut straciła prawa jazdy i będzie musiała się tłumaczyć przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

R.R.

1 KOMENTARZ

  1. A czemu nie piszecie i nie pokazujecie, jak jeżdżą panowie policjanci w pracy. W Skarżysku- Kamiennej kilka dni temu przechodziłam na pasach na ul. Żeromskiego za Biedronką kierowca samochodu jadący od ul. Sokolej w stronę ul. Piłsudskiego zatrzymał się więc ja weszłam na pasy, aby przyjść z chodnika z jednej strony ulicy na drugą, Jestem w połowie na pasach a tu NIE na sygnale jedzie radiowóz z ul. Piłsudskiego w stronę ulicy Sokolej i ledwo zahamował kilka centymetrów ode mnie. Byłam tak przerażona że jestem na przejściu dla pieszych a tu o mało nie wjechał na mnie samochód służbowy policji prowadzony przez kierowcę policjanta w mundurze, czyli prawdopodobnie był on w pracy. Szkoda tylko że nie zrobiłam zdjęcia tego incydentu, ale dla mnie to był szok nie do opisania. Pokazałam ręką że ja jestem na pasach na przejściu dla pieszych, dlaczego inny kierowca samochodu mógł się zatrzymać przed pasami i człowiek pewnie kroczy na te pasy, a kierowca policjant jedzie jak chce. Moja osobista uwaga proszę uważać nawet na przejściu dla pieszych jak jedzie samochód policyjny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.