Pirackie zapędy, wybiją im z głowy. Powstaje grupa „Speed”

Speed, co po angielsku oznacza prędkość – taką nazwę nosić będzie złożona z doświadczonych funkcjonariuszy drogówki, policyjna grupa, która na terenie naszego regionu zajmować się będzie ściganiem piratów drogowych. Już jutro (18 lipca) na terenie placu alarmowego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 51, odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

Grupa o kryptonimie „Speed” działa już na terenie kilku, innych województw, również w południowo-wschodniej części naszego kraju. W nieetatowym zespole przeciwdziałającemu niebezpiecznym zachowaniom na drodze, znajdą się najlepsi policjanci, głównie z drogówki, przede wszystkim z komend miejskich i powiatowych. Są to osoby z kilkunastoletnim stażem w służbie. Patrole wchodzące w skład grupy będą się przemieszczały po autostradach, drogach szybkiego ruchu, ale także trasach wojewódzkich i lokalnych.

– W trakcie czwartkowego spotkania grupy „Speed”, omówione zostaną cele powołania zespołu, zadania oraz wszelkie szczegóły dotyczące jego funkcjonowania – poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze