PILNE: ruszył proces oskarżonych o zabójstwo. Co powiedziały przed sądem?

Po urodzeniu żywego chłopca, kobiety wspólnie umieściły dziecko w wiadrze z nieczystościami, a następnie w worku foliowym, co doprowadziło do śmierci noworodka – najprawdopodobniej właśnie tak wyglądał scenariusz dramatu, jaki rozegrał się kilka miesięcy temu w jednej z miejscowości na terenie sąsiedniej  gminy Mirzec. W środę (17 lipca), w Sądzie Okręgowym w Kielcach, ruszył proces dwóch, oskarżonych w sprawie kobiet.

38-latka, a także jej 59-letnia matka to mieszkanki powiatu starachowickiego. O historii z ich udziałem głośno stało się na początku br. Wówczas do śledczych z miasta nad Kamienną dotarła tragiczna informacja o śmierci noworodka. W związku ze zdarzeniem, stróże prawa zatrzymali młodą kobietę, matkę dziecka. W rękach mundurowych znalazła się również babka noworodka. Szokujące okazały się ustalenia śledczych.

Po przesłuchaniu w starachowickiej Prokuraturze Rejonowej, pochodzące z gminy Mirzec kobiety, usłyszały zarzut zabójstwa nowonarodzonego dziecka z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. – W śledztwie pozyskano kompletny materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników sekcji zwłok, dokumentacji medycznej, opinii biegłych, zeznań świadków, wyników oględzin. Tak zgromadzone dowody pozwoliły na ustalenie, iż obie podejrzane tuż po porodzie pozbawiły życia nowonarodzone dziecko – informował TYGODNIK Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

– Z opinii biegłych psychiatrów wynika, iż w czasie popełnienia zarzucanego jej czynu, 38-latka miała ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, a zatem była częściowo niepoczytalna – dodał rzecznik Prokopowicz. W toku śledztwa, podejrzane nie przyznały się do popełnienia zarzucanego im czynu, złożyły wyjaśnienia, w których w istocie zaprzeczyły swojemu sprawstwu.

W środę obie zasiadły na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Kielcach. 38-latka i jej matka, na salę zostały doprowadzone z Aresztu Śledczego. Co zeznały i w jaki sposób tłumaczyły swoje zachowanie przed wymiarem sprawiedliwości? To wie tylko sąd. Na czas składania wyjaśnień została wyłączona jawność procesu. Oskarżonym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze