„Ogrodnicze” zapędy znajdą finał w sądzie

27–letni mieszkaniec gminy Skarżysko–Kościelne zapewne musiał być mocno zaskoczony tym, kiedy na terenie należącej do niego posesji pojawili się stróże prawa. Młody mężczyzna podejrzewany jest o uprawę konopi. Jaka kara może go teraz spotkać?

Funkcjonariusze skarżyskiej komendy policji, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu podejrzewali, że mieszkaniec gminy Skarżysko-Kościelne ma związek z narkotykowym procederem. W miniony czwartek (11 lipca) odwiedzili 27-latka, a na jego posesji znaleźli 5 krzaków konopi indyjskiej, pokaźnych już rozmiarów.

– Zaskoczony mężczyzna przyznał, że jest ich właścicielem. Tłumaczył stróżom prawa, że najpierw zgłębił wiedzę dotyczącą uprawy roślin, a potem kupił nasiona i je zasadził – relacjonował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. – 27-latek twierdził, że regularnie pielęgnował rośliny, podlewając je i nawożąc. Uzyskany narkotyk miał rzekomo spożytkować osobiście. Ogrodnicze zapędy, nie szły jednak w parze z obowiązującym prawem – tłumaczył asp. Gwóźdź.

Za uprawę konopi, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Może ktoś chciałby adoptować takiego psiaka ? Będzie przygotowany do adopcji (szczepienia, odrobaczenie, kastracja). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nr tel.: 790302757.
Pierwszoligowy Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w sobotnie południe podejmował przed własną publicznością wicelidera UKS Villa Verde Olesno. Spotkanie mogło się podobać licznie zebranej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze