Nożem ugodził współpracowników

0
0

W czwartkową noc skarżyscy policjanci zatrzymali 52 – latka podejrzewanego o uszkodzenie ciała dwóch mężczyzn. 47 – latkowie z ranami kłutymi brzucha zostali przewiezieni do skarżyskiego szpitala. Zatrzymany usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dziś sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Finalnie grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z czwartku na piątek. W jednym z hoteli pracowniczych na terenie Suchedniowa doszło do nieporozumienia pomiędzy dwoma 47 – latkami, a ich 52 – letnim współpracownikiem. Z ustaleń wynika, że podczas awantury ten ostatni ugodził nożem obu mężczyzn. Podczas zdarzenia wszyscy byli nietrzeźwi. Sprawca ataku miał blisko 2, 5 promila alkoholu w organizmie, zaś pokrzywdzeni odpowiednio 2, 5 promila oraz prawie 3 promile. Na skutek zdarzenia mieszkaniec gminy Szczucin i jego kolega, zamieszkały na stałe w Lipsku, trafili do skarżyskiego szpitala, gdzie przeszli operacje. Obaj doznali obrażeń narządów wewnętrznych. 52 – latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli także nóż, którym posłużył się sprawca.

Dziś nożownik usłyszał w prokuraturze zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowi, do których się przyznał. Mężczyzna doprowadzony został do Sądu Rejonowego w Skarżysku – Kamiennej, gdzie orzeczony został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Stan pokrzywdzonych jest ciężki, ale stabilny.

z

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.