Nie tracą nadziei, szukają go od 10 miesięcy

Na początku lipca br. minęło dziesięć miesięcy, od kiedy po raz ostatni widziano go całego i zdrowego. Od tamtej pory, nie wiadomo co stało się z mężczyzną. Nadziei na odnalezienie 82-letniego Zygmunta Wojdy, mieszkańca gminy Bliżyn, nadal nie tracą skarżyscy stróże prawa.
– Nasi funkcjonariusze czynią starania, by ustalić aktualne miejsce pobytu zaginionego. Czynności poszukiwawcze prowadzone były przez kilka ostatnich miesięcy. Niestety, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów w postaci odnalezienia mieszkańca powiatu – stwierdził w miniony czwartek (19 lipca) asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. To ta jednostka koordynuje akcję poszukiwawczą.

Działania śledczych rozpoczęły się na początku września 2018 r. Wtedy to, mężczyzna widziany był po raz ostatni. Po południu wyszedł z domu i nie powrócił do dziś. Ostatnio był widziany w okolicach miejscowości Górki, w gminie Bliżyn. Poszukiwania prowadzone przez policjantów, strażaków, leśników oraz samych mieszkańców gminy, prowadzone były na terenie kompleksów leśnych, polach i nieużytkach.

– Nadal wierzymy w to, że mężczyzna cały i zdrowy zostanie odnaleziony – stwierdził rzecznik Gwóźdź. Zygmunt Wojda ma ok. 170 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, włosy krótkie koloru jasnego, twarz szczupła, widoczne braki w uzębieniu, kuleje na prawa nogę. W dniu zaginięcia, ubrany był w szare spodnie dresowe, sweter grafitowy z białymi wstawkami, klapki, czapkę z daszkiem. Towarzyszył mu czarny pies.

– Ktokolwiek widział opisanego wyżej mężczyznę proszony jest o kontakt ze skarżyską jednostką policji pod nr tel. 41 39 51 205 lub 41 39 51 312 – zakończył oficer prasowy KPP.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze