Mundurowi u stóp Ostrobramskiej

W niedzielę, 28 października odbyła się IV Diecezjalna Pielgrzymka Policjantów Garnizonu Świętokrzyskiego i Mazowieckiego do Sanktuarium Marki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kam.

Już po raz czwarty przed Bazyliką w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej zgromadzili się policjanci ziemi świętokrzyskiej i mazowieckiej. Uroczystą Mszę św. poprzedziło złożenie wiązanek pod tablicą upamiętniającą skarżyszczan poległych za ojczyznę w okresie II Wojny Światowej. Wiązanki złożyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach insp. Artur Bednarek oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu mł. insp. Mirosław Jedynak.

Ponadto, policjanci zapalili znicze po tablicami ku pamięci stróżów prawa z powiatu skarżyskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku oraz pod tablicami upamiętniającymi prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w  Kielcach w Bazylice rozpoczęła się msza święta w intencji policjantów. Liturgii przewodniczył ksiądz kanonik doktor Piotr Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Radomskiej, który również wygłosił homilię.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze