Mundurowi przypominają: życie mamy tylko jedno!

W ostatnich tygodniach, na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym. – Możemy wyraźnie zaobserwować, że w każdej grupie uczestników ruchu drogowego dochodzi do tragicznych zdarzeń – informują mundurowi z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Brawura, alkohol, przecenianie swoich umiejętności czy nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego, to tylko kilka z wielu błędów uczestników ruchu drogowego, które są efektem powstawania wypadków na drodze. Do większości zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym dochodzi za sprawą czynnika ludzkiego.

– Piesi, rowerzyści, kierujący pojazdami każdy z nich może być poszkodowanym w wypadku nie tylko na skutek nieostrożności innych, ale również często w efekcie własnych zaniedbań. Pora jesienna jest tym okresem, gdzie każdy uczestnik ruchu drogowego powinien dwukrotnie wzmóc czujność na drodze – tłumaczą stróże prawa z kieleckiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Nadal na naszych drogach pojawiają się piesi, którzy zapominają o korzystaniu z elementów odblaskowych, rowerzyści zapominają o oświetleniu swoich jednośladów. Kierujących pojazdami gubi często rutyna i zbyt duża zaufanie do systemów bezpieczeństwa w pojazdach jak również brawura i alkohol. W dużej liczbie zdarzeń ważną rolę odgrywa również zasada ograniczonego zaufania.

– W wielu przypadkach do wypadku nie doszłoby, gdyby użytkownicy dróg nie łamali nagminnie przepisy ruchu drogowego. Rozsądek, trzeźwość oraz kultura jazdy są ważnymi aspektami, które pomagają bezpiecznie dotrzeć do celu. Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno i to w dużej mierze od nas zależy w jaki sposób zadbamy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają świętokrzyscy policjanci.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze