Mocny cios wymierzony w nielegalny biznes. Są zatrzymani [ZDJĘCIA]

Jedenaście zabezpieczonych automatów do gier, blisko 100 gramów środków odurzających, jakie znaleźli śledczy, a przede wszystkim zatrzymane osoby, które miały być związane z nielegalnym procederem. Tak przedstawia się bilans przeprowadzonej na terenie Starachowic akcji z udziałem policjantów oraz funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarcza Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w wspólnie z przedstawicielami Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego, na celownik wzięli trzy lokale na terenie Starachowic. Dlaczego akurat wybrali je? Stróże prawa mieli podejrzenia, że mogą tam być organizowane nielegalne gry hazardowe.

– W trzech różnych punktach znaleźli łącznie 11 urządzeń służących do prowadzenia nielegalnego procederu. W trakcie czynności u 39-latka zabezpieczono 50 gramów amfetaminy i kilka gramów marihuany, a u 18-letniej kobiety 37 gramów amfetaminy – relacjonował Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. – Zabezpieczone maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karny-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – dodaje rzecznik Tokarski. Odrębnym wątkiem posiadania środków odurzających zajmą się teraz policjanci. Za posiadanie narkotyków może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze