Koszmar pracownika i kolegów z budowy

Z całą pewnością nie tak wyobrażał sobie kolejny dzień w pracy, młody mężczyzna pochodzący z gminy Sitkówka Nowiny w powiecie kieleckim. Jak poinformowała Izabela Romanowska ze skarżyskiej Komendy Powiatowej Policji, 24-latek uległ wypadkowi, podczas wykonywanych na terenie Suchedniowa prac ziemnych.

Do pechowego zdarzenia – jak wynika ze wstępnych ustaleń – doszło ok. godz. 11, w czwartkowe (7 listopada) przedpołudnie. – Na jednej z ulic Suchedniowa od kilku dni prowadzone są prace remontowe, związane m.in. z budową mostu – powiedziała Izabela Romanowska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Skarżysku-Kam. Traf chciał, że jeden z pracowników wszedł do rowu, w którym znajdowała się rura gazowa. Drugi z mężczyzn, w tym czasie obsługiwał małą koparkę.

– W pewnym momencie doszło do nieszczęśliwego splotu wydarzeń. Ziemia osunęła się na jednego z pracowników. Mężczyzna został ponadto przygnieciony przez elementy ogrodzenia – stwierdziła funkcjonariuszka skarżyskiej KPP. Na miejsce wezwano natychmiast strażaków, zespół ratownictwa medycznego oraz policjantów. Poszkodowanym okazał się 24-latek, mieszkaniec gminy Sitkówka Nowiny, pod Kielcami. Z pomocą przyszli również pozostali pracownicy.

– Na szczęście mężczyznę udało się uwolnić. Był przytomny. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł go do szpitala. Z informacji jakie do nas dotarły wynikało bowiem, iż 24-latek uskarżał się na bóle w miednicy i nogi. Co istotne, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – tłumaczyła w rozmowie z TYGODNIK-iem policjantka.

Pracownik został ponadto poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. – Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Na chwilę obecną wiele wskazuje na to, iż mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem – mówiła I. Romanowska.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Aleksandra Lunge uczestniczka zajęć terapeutycznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej została laureatką XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” zorganizowanego przez Państwowy Fundusz...
20 listopada 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się V edycja Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Celem  imprezy jest taneczna integracja studentów –...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze