Koszmar pasażerów, dramat kierowcy

Z pewnością nie takiego finału podróży spodziewali się mieszkańcy powiatu skarżyskiego, którzy w poniedziałkowe (10 lutego) popołudnie podróżowali pociągiem relacji Skarżysko-Kam. – Radom. W miejscowości Różki, na terenie gminy Kowala (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Jak poinformowała Justyna Leszczyńska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, dramat rozegrał się na przejeździe kolejowym

– Informacje o zdarzeniu dyżurny KMP w Radomiu otrzymał w poniedziałek ok. godz. 17.20. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na przejeździe kolejowym z włączoną sygnalizacją świetlną oraz opuszczonymi półzaporami pojazd osobowy marki Volkswagen zderzył się z pociągiem osobowym relacji Radom – Skarżysko-Kam. 38-letni kierowca auta niemieckiej produkcji zginął na miejscu – tłumaczyła rzecznik Leszczyńska.

Śledczy, których zadaniem było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ustalili tożsamość ofiary śmiertelnego wypadku. – To mieszkaniec Radomia. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, iż autem podróżował sam – dodała policjantka. W pociągu znajdowało się co najmniej kilku pasażerów, w tym m.in.. mieszkańcy powiatu skarżyskiego. – Na szczęście zarówno maszyniście, jak i pasażerom nie stało się nic złego. Nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych z pociągu – stwierdziła nasza rozmówczyni.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora. – Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Zwłoki 38-latka zostały zabezpieczone do sekcji. Gospodarzem postępowania jest Prokuratura Rejonowa Radom Zachód – uzupełnia oficer prasowy KMP. Pasażerowie pociągu mogli bezpiecznie wrócić do domu. Dla nich zorganizowano zastępczą komunikację.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze