Katastrofa kolejowa w Skarżysku

We wtorek, na terenie PKP w Skarżysku-Kamiennej, doszło katastrofy kolejowej. Zderzyły się  dwa pociągi ,osobowy i towarowy. W pociągu osobowym, w wyniku zderzenia znajdowało się    mnóstwo osób poszkodowanych, w tym z obrażeniami  ciężkimi.  Okazało się również, że została uszkodzona cysterna, w wyniku zderzenia uwalniał się kwas solny. Ponadto doszło do pożaru budynku magazynowni, gdzie była jedna osoba poszkodowana, budynek jest zasilany specjalnym olejem hydraulicznym, było zagrożenie zapaleniem.  Na miejsce zdarzenia natychmiast przejechały jednostki straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, przedstawiciele kolei, Służba Ochrony Zespół ds.Zarządzania Kryzysowego Powiatu Skarżyskiego, starosta skarżyski Jerzy Żmiejewski. Na szczęście okazało się, że to tylko ćwiczenia.

W  ćwiczeniach udział wzięli ratownicy z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu skarżyskiego,  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Kielc, Służba Ochrony Kolei oraz jednostki OSP z terenu powiatu starachowickiego, którzy wspierali akcję przy pożarze budynku magazynowego.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze