Dzielnicowy Roku. Nasi wśród najlepszych

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zakończyły się dwudniowe wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. Spośród 26 funkcjonariuszy reprezentujących 12 komend powiatowych oraz Komendę Miejską Policji w Kielcach wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych. Dodatkowo po rozwiązaniu testu wiedzy poznaliśmy również najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych. Zwycięzcy otrzymali gratulację od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Pawła Dzierżaka oraz przewodniczącego Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego nadkom. Jerzego Kaniewskiego.

Wczoraj na teren Oddziału Prewencji Policji w Kielcach przybyło 26 dzielnicowych, którzy rozpoczęli rywalizacje o miano „Dzielnicowego Roku”. Pierwszego dnia reprezentanci 12 komend powiatowych oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przystąpili do dwóch konkurencji. Jedną z nich był praktyczny sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy, podczas którego zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu algorytmu postępowania z osobą nieprzytomną oraz ostatecznie przeprowadzić resuscytacje krążeniowo – oddechową.

Wczoraj funkcjonariusze przystąpili także do symulacja przyjęcia interesanta, podczas której do dzielnicowego przyszedł mężczyzna z sąsiedzkim problemem. Z przekazanych informacji wynikało, że jest on notorycznie wyzywany od obcokrajowców. Cała inscenizacja nie mogła przekroczyć 20 minut, dlatego też funkcjonariusze błyskawicznie musieli zakwalifikować tą sytuację opierając się jedynie o własną wiedzę i doświadczenie.

Dzisiejsze zmagania mundurowi rozpoczęli z samego rana w Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”, gdzie rozwiązywali test wiedzy. Do tej konkurencji oprócz 26 dzielnicowych przystąpiło również 13 Kierowników Rewirów Dzielnicowych, którzy reprezentowali poszczególne jednostki naszego garnizonu. Policjanci w ciągu godziny musieli odpowiedzieć na 60 pytań dotyczących przepisów Kodeksu Wykroczeń, Kodeksu Karnego, Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym, a także zagadnień z zakresu procedury niebieskiej karty, pracy dochodzeniowo śledczej oraz profilaktyki społecznej. Kierownicy natomiast musieli wykazać się również wiedzą z zakresu Zarządzenia nr 5 Komendanta Głównego Policji w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych, a także wiadomościami odnośnie zarządzania zasobami ludzkimi.

Podczas kolejnego etapu wojewódzkich eliminacji dzielnicowi wykazywali się również opanowaniem i wprawnym okiem podczas sprawdzianu wyszkolenia strzeleckiego. Zadaniem każdego z policjantów było przebiegnięcie kilkudziesięciu metrów, oddanie 4 strzałów z postawy wysokiej do tarczy oddalonej o 15 metrów oraz po wymianie magazynka oddanie kolejnych 4 strzałów z pozycji niskiej. Całość zadania musieli oni wykonać w ciągu 35 sekund.

O godzinie 14 w Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu, którzy otrzymali gratulacje od m.in. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Pawła Dzierżaka, Naczelnika Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzeny Piórkowskiej oraz przewodniczącego Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego nadkom. Jerzego Kaniewskiego.

Dwoje najlepszych dzielnicowych oraz najlepszy kierownik będzie reprezentować nasz garnizon w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

 

W trójce najlepszych dzielnicowych znaleźli się:

Miejsce pierwsze: asp. Grzegorz Kazuń z KMP w Kielcach

Miejsce drugie: sierż. szt. Dominik Madej z KPP w Sandomierzu

Miejsce trzecie: sierż. szt. Marcin Jedynak z KPP w Skarżysku – Kamiennej

 

Kwalifikacja drużynowa:

Miejsce pierwsze: Komenda Powiatowa Policji w  Skarżysku – Kamiennej

Miejsce drugie: Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu

Miejsce trzecie: Komenda Powiatowa Policji w Staszowie

 

W trójce najlepszych Kierowników Rewiru Dzielnicowych znaleźli się:

Miejsce pierwsze: asp. szt. Andrzej Beruś z KPP w Kazimierzy Wielkiej

Miejsce drugie: asp. Rafał Woźnica z KPP w Busku – Zdroju

Miejsce trzecie: mł. asp. Damian Łasak  z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach:

Udzielanie pierwszej pomocy – sierż. szt. Marcin Jedynak z KPP w Skarżysku – Kamiennej

Symulacja przyjęcia interesanta – asp. Grzegorz Kazuń z KMP w Kielcach

Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego – sierż. szt. Mateusz Papaj z KPP w Opatowie

Test wiedzy zawodowej – asp. Grzegorz Kazuń z KMP w Kielcach

Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęła Wojewoda Świętokrzyski oraz przewodniczący Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze