Dzięki takiej postawie, zapobiegli tragedii

37-letni obywatel Ukrainy w rękach mundurowych. W miniony czwartek (19 września) skarżyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał drogą krajową nr 42 kompletnie pijany. W jego organizmie znajdowały się ponad 3 promile alkoholu. Niebawem odpowie przed sądem.

Po godz. 23 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że trasą K-42 od strony Końskich jedzie audi, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W rejon krajowej drogi pojechali policjanci „patrolówki”. W miejscowości Pięty, napotkali wskazywany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 37-latek narodowości ukraińskiej.

– Był w stanie tylko raz dmuchnąć w alkomat. Badanie wykazało 3,3 promila alkoholu w jego organizmie. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy i przewieźli go szpitala, gdzie pobrano od niego krew do dalszych badań. Czekają go niemałe kłopoty, bowiem wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem – poinformował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. – Warto podkreślić właściwą postawę innych uczestników ruchu drogowego, którzy w powyższym przypadku właściwie zareagowali. Policjanci prowadzą obecnie kampanię pod nazwą „Reagując-Ratujesz” skierowaną do wszystkich, którzy są świadkami nagannych zachowań osób, decydujących się prowadzić samochody pod wpływem alkoholu. Zaalarmowanie funkcjonariuszy w takich sytuacjach może zapobiec nieszczęściu często wielu ludzi – dodają śledczy.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze