Duet w kajdankach [zdjęcia]

Kolejne czyny dopisali do i tak bogatej już przestępczej kartoteki dwa mężczyźni. Na początku tygodnia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. A zaczęło się od tylko z pozoru błahej kontroli drogowej. W najbliższych tygodniach świat, oglądać będą zza kart.

W miniony poniedziałek (15 lipca), ok. godz. 18.30 skarżyscy policjanci zatrzymali na ulicy Asfaltowej osobowego seata, w którym jechało dwóch mężczyzn. Kierujący pojazdem chciał zbiec z miejsca kontroli, ale szybko trafił w ręce funkcjonariuszy.

– Był nim 49-latek z gminy Skarżysko–Kościelne z bogatą przeszłością kryminalną. Autem podróżował jeszcze 56-letni suchedniowianin, również wiele razy notowany w policyjnych rejestrach – poinformował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Szybko wyszło na jaw, co było powodem zachowania kierowcy seata. W bagażniku znajdowały się bowiem części samochodowe, skradzione chwilę wcześniej z firmy skupującej stare samochody.

– Właściciel firmy potwierdził kradzież i rozpoznał skradzione rzeczy jako swoją własność, szacując straty na 750 złotych. Dodatkowo policjanci znaleźli u kierowcy biały proszek o wadze ok. 6 gramów, a u jego kolegi taką samą substancję o wadze ok. 2 gramów – dodał rzecznik Gwóźdź. Środki wstępnie zakwalifikowane zostały jako amfetamina.

– To nie koniec historii, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że starszy z mężczyzn figuruje jako osoba poszukiwana celem odbycia kary ponad 4 miesięcy pozbawienia wolności. W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymani stoją jeszcze za włamaniem do zakładu ślusarskiego w Bliżynie, którego dokonali poprzedniej nocy – zaznaczył oficer prasowy KPP.

Skradli stamtąd m.in. bańki z olejem hydraulicznym oraz akumulatory. Łączna wartość strat wyniosła ponad 4000 zł. Ich historia, przynajmniej na razie zakończyła się w środę (17 lipca). Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży. – Młodszy z nich przyznał się do zarzucanych czynów, a policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za popełnienie tego rodzaju przestępstw sprawcom grozi nawet 10–letni pobyt w więzieniu, gdzie być może sięgną po olej, ale do głowy – stwierdził asp. Gwóźdź.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej uprzejmie informuje, że w dniu 24.08.2019 r. w godzinach 18.00 – 24.00 na terenach dzielnicy REJÓW w Skarżysku-Kamiennej, ze względu na odbywający się XIX Nocny Półmaraton...
W poniedziałek, 19 sierpnia,  w  jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Mickiewicza 14 w Skarżysku-Kamiennej  znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec...
Do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Kielcach, trafił młody mieszkaniec powiatu skarżyskiego. To efekt przykrego w skutkach zdarzenia, jakie świętokrzyscy stróże prawa odnotowali w minioną...
W poniedziałek, 19 sierpnia, w Zespole Szkół Technicznych w  Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się X Letnia Akademii Karate, której organizatorem jest sensei Zbigniew Zaborski Prezes Skarżyskiego...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze