Cwany 65-latek ujęty przez ochroniarza. Wyniósł towar i wrócił ponownie

Pycha i chciwość w tym przypadku odegrały kluczową rolę. W rękach lokalnych stróżów prawa znalazł się mężczyzna, który w sprytny sposób chciał oszukać pracowników sklepu. W jaki sposób zakończyła się historia z jego udziałem?

Do zdarzenia, jak relacjonują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji, doszło w poniedziałkowe (2 września) popołudnie. Do sklepu z artykułami budowlanymi przyszedł 65-letni skarżyszczanin, który wziął z półki sklepowej dwa identyczne, elektroniczne dalmierze. Jeden z nich włożył do muszli klozetowej wchodzącej w skład sklepowej ekspozycji, natomiast z drugim udał się do kasy.

– Zapłacił należną kwotę i wyszedł z placówki. Po kilku minutach senior powrócił do sklepu, zabrał ze schowka ukryty miernik, po czym okazując wcześniejszy paragon zakupu usiłował wyjść z towarem – tłumaczył asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Na taki fortel nie dał się nabrać pracownik ochrony, który ujął cwanego mierniczego i przekazał w ręce policjantów. 65-latek trafił za kratki. – Skarżyszczanin będzie odpowiadał przed sądem. Grozić mu może nawet 5-letni w więzieniu, gdzie raczej nie będzie okazji do pomiarów terenu – zaznaczył rzecznik Gwóźdź.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze