„Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj” [zdjęcia]

Dziś funkcjonariusze ze skarżyskiego Posterunku Straży Ochrony Kolei „zaprosili” do wspólnych działań miejscowych policjantów. Na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych mundurowi prowadzili akcję profilaktyczną „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”.

Kierowcy przejeżdżający dziś przez przejazdy kolejowe na ul. 1 Maja w Skarżysku – Kamiennej oraz w miejscowości Lipowe Pole Plebańskie spotkali policjantów i sokistów. Funkcjonariusze prowadzili wspólne działania w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj”, podczas których przypominali kierowcom o właściwym zachowaniu podczas przekraczania przejazdów kolejowych. Wręczali także ulotki informacyjne,  opisujące zasady działania sygnalizatorów i rogatek na przejazdach kolejowych. Po raz kolejny mundurowi uświadamiali kierującym samochodami, że droga hamowania rozpędzonego pociągu wynosi często ponad 1 kilometr i jest 13 razy dłuższa niż droga hamowania samochodu. Siła z jaką pociąg miażdży auto jest porównywalna do siły, z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę. W zderzeniu obu pojazdów kierujący samochodem mają nikłe szanse na przeżycie!

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze