Areszt za rozbój na staruszku

Najbliższe 3 miesiące w więziennej celi decyzją kieleckiego sądu spędzi 41- letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany w piątek przez kryminalnych z Komisariatu Policji IV w Kielcach po tym, jak kilka godzin wcześniej obrabował 90- latka. By ukraść telewizor należący do seniora, napastnik wcześniej zatrzasnął go w jednym z pomieszczeń. Dzięki szybkim działaniom kryminalnych, 41- latek tego samego dnia pożegnał się z wolnością, a łup wrócił do właściciela.

Niepokojący sygnał do mundurowych z komisariatu przy ul. Śniadeckich wpłynął w piątek, po godzinie 18. Rodzina 90- latka, zamieszkującego w okolicy Psich Górek poinformowała stróżów prawa o napadzie, dokonanym przez nieznanego mężczyznę. Mundurowi ustalili, że do seniora przyszedł człowiek, który jakiś czas temu wykonywał w jego domu prace remontowe. Ufny staruszek wpuścił człowieka do mieszkania. Jednak gość nie miał dobrych zamiarów, wykorzystując chwilę zatrzasnął 90- latka w jednym z pomieszczeń i zrabował wart 2000 złotych telewizor. Samo zgłoszenie nastąpiło po upływie 2 godzin, jednak to nie przeszkodziło kryminalnym z miejscowego komisariatu na skuteczne i szybkie ustalenie sprawcy. Podejrzenia od razu padły na doskonale znanego policjantom 41- latka, którego kryminalna kartoteka jest dłuższa niż menu w niejednej restauracji. Kilka godzin po zgłoszeniu podejrzewany już miał kajdanki na rękach i w asyście funkcjonariuszy przekraczał mury policyjnego aresztu. Sprawne działania śledczych z Komisariatu Policji IV w Kielcach sprawiły także, że skradziony telewizor, który już został zastawiony w jednym z lombardów, wrócił do właściciela.

Decyzją kieleckiego sądu zatrzymany 41- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w celi. Za rozbój mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że po wykonaniu kolejnych 46 badań potwierdzony został 1 nowy przypadek zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze