19-latek z powiatu skarżyskiego wjechał w pociąg!

Lokomotywa uderzyła w seata na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej
Pociąg towarowy, składający się z 21 cystern wypełnionych olejem napędowym i 9 benzyną, na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej uderzył w seata. Kierowca auta zniknął, a po pewnym czasie wrócił i odpowiadał na pytania policjantów. Nikomu nic się nie stało.

Podinspektor Grzegorz Michorek, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP Końskie mówi nam, że  seat leon jechał od Odrowąża, przez Wólkę Plebańską do niestrzeżonego przejazdu kolejowego  w ulicy Hubala. W tym samym czasie od Stąporkowa do Skarżyska Kamiennej  podążał pociąg towarowy składający się z 30 wagonów –cystern wypełnionych paliwem. Mimo doskonałego oznakowania przejazdu kolejowego, umieszczeniu na drodze powiatowej pasów akustycznych,  dużych znaków STOP, seat wpadł na tory tuż przed lokomotywę. Ciężka maszyna z setkami ton ładunku nie miała możliwości wytracenia prędkości lub zahamowania na miejscu. Potrąciła seata, który spadł na pobocze drogi i nasypu torowiska.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, służby PKP.  Skontrolowali mechanika prowadzącego lokomotywę. Był trzeźwy, ale nie było kierowcy seata. Policjanci przeszukali pobliskie zarośla. Odwiedzili jego dom. Nigdzie nie było mężczyzny, który kierował autem.

Kierowca się znalazł

Po odebraniu informacji, o wypadku na przejeździe kolejowym, oficer dyżurny Komendy Powiatowej  PSP w Końskich do akcji ratownictwa drogowego wysłał dwa zastępy JRG, trzy zastępy OSP KSRG i zastęp OSP.  Przybyło również sześć radiowozów i 10 policjantów. Pierwszy do akcji dotarł zastęp druhów OSP KSRG z Niekłania, którym kierował dh Kacper Połeć. Gdy dotarła JRG dowodzenie wszystkimi strażakami i druhami objął mł.kpt. Krzysztof Kolekta.

Załoga lokomotywy nie odniosła żadnych obrażeń. Samochód seat leon stał obok niej ustawiony równolegle do torów.  Nie było kierowcy. Strażacy z policjantami przeszukiwali teren wokół miejsca kolizji. Szukali kierowcy seata – mówił nam st.kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich  strażaków PSP.

Podkomisarz Sylwia Sobczyńska z prewencji KPP Końskie powiedziała, że nieco później policja odnalazła kierowcę samochodu, który po wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.  19-latek z powiatu skarżyskiego, został umieszczony w  areszcie KPP Końskie. 10 sierpnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich. Przyznał się, że kierował seatem i wpadł pod pociąg. Uciekł z miejsca zdarzenia, bo bał się konsekwencji prawnych. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji, zakaz opuszczania miejsca pobytu, poręczenie majątkowe i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w czasie trwania postępowania.

Feralny przejazd

16 maja 2018 Około godz. 12.00 na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej ciężarówka volvo do przewozu drewna zderzyła się z pociągiem, złożonym  z pięciu cystern wypełnionych LPG. Lokomotywa i trzy wagony wypadły z torów. Środkowy wagon zrujnował torowisko, przewrócił się na samochód. Strażacy wycinali blachy  kabiny i wydostali 45 –letniego kierowcę, którego Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował na OIOM koneckiego szpitala. Strażacy stawiali kurtyny wodne, ewakuowali mieszkańców. Służby kolejowe naprawiały torowisko, stawiali na nie wykolejone wagony. Akcja trwała 16 i 17 maja do późnych godzin wieczornych.         MARIAN KLUSEK

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze