12-latka pod kołami osobowego forda

Wczoraj na łamach portalu starachowicki.eu, informowaliśmy o przykrym w skutkach zdarzeniu drogowym, jakie funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji, odnotowali w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych przy ul. Armii Krajowej. Jak się okazuje, nie było to jedyne, tego dania zdarzenie z udziałem pieszej i kierowcy samochodu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, ok. godz. 9 doszło do potrącenia kobiety. 79-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Starachowicach. Kierowca pojazdu osobowego marki Audi był trzeźwy.

Kilka godzin później, również w Starachowicach na ul. Stalowej (osiedle Orłowo), stróże prawa interweniowali po raz kolejny. Historia miała podobny scenariusz. – Ok. godz. 13.35 do dyżurnego KPP wpłynęła informacja o potrąceniu przez samochód młodej osoby – relacjonował asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, iż na przystanku zatrzymał się autobus. Z auta wysiadła 12-letnia mieszkanka Starachowic – dodał policjant.

Dziewczynka w pewnym momencie wyszła zza autobusu. – Doszło do zderzenia z pojazdem marki Ford. Jego kierowcą był 27-latek pochodzący ze Skarżyska-Kam. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy – mówił asp. Majchrzak.

Jak się okazało, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. 12-latka z ogólnymi potłuczeniami, został zabrana do placówki medycznej.

  • Na miejscu zdarzenia, stróże prawa zabezpieczali ślady. Od stopnia obrażeń, jakich doznała poszkodowana zależy w jakim kierunku prowadzone będzie postępowanie w tej sprawie – zakończył policjant zespołu prasowego KWP Kielce.

fot. KWP Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze