„Wigilijne Mostki” – świąteczne spotkanie w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach

W niedzielę 15 grudnia, w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach, odbyło się spotkanie wigilijne pod hasłem „Wigilijne Mostki”. Zaproszenie szczególnie było skierowane dla osób starszych i samotnych. Spotkanie przygotowało   Koło Gospodyń Wiejskich działające przy WDK i zespół „Skokotliwi”. Przy wspólnym wigilijnym stole spotkali się mieszkańcy Mostek i Parszowa, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

Wszystkich zebranych przywitał dyrektor placówki Krzysztof Szczygieł. Zanim zaproszeni goście podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Skokotliwi”, którym towarzyszyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
– Koniec roku to zawsze dla nas taka  refleksja, nad tym co się udało, co się nie udało, ale przede wszystkim duża wdzięczność za to, że  ten rok był pełen spotkań z ludźmi, którzy są nam bliscy i z ludźmi z którymi możemy współpracować- mówił Krzysztof Szczygieł.

-Jest wielu kochanych ludzi, którzy się dokładają do tego naszego spotkania, a ono się rozrasta z roku na rok, rozrasta się też organizacyjnie. W tym roku dołączyła do nas Fundacja „Pestka”, która działa z fajnym projektem skierowanym dla mieszkańców gminy Suchedniów. Działa Klub Integracji Społecznej. Fundacja dołożyła się dość znaczenie do naszej wigilii – bardzo dziękujemy – podkreślał Krzysztof Szczygieł.

– Znów minął rok, nie jesteśmy młodsi, ale bogatsi o nowe doświadczenia, przeżycia, czasem dobre, czasem złe lub smutne. Ale wieczór wigilijny to czekanie na wesołą nowinę. Cieszymy się, że dane nam przeżyć to wspólne świętowanie – mówiła Helena Nowak, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich.

– Bardzo serdecznie witamy ks. Proboszcza Emanuela Kolatorowicza, witamy naszych przyjaciół, stałych bywalców i tych, którzy są z nami pierwszy raz. Przy stole wigilijnym wszyscy są równi, tworzymy jedną wielką rodzinę. Jednak z potrzeby serca dziękujemy księdzu proboszczowi, osobom prywatnym, firmom za wsparcie finansowe w postaci produktów, czym przyczyniliście się państwo do obfitości potrawa wigilijnych na naszym stole. Serdecznie dziękujemy – powiedziała Helena Nowak.

Później ksiądz  proboszcz Parafii Parszów Emanuel Kolatorowicz zainicjował modlitwę i poświęcił opłatek i potrawy, następnie połamano się opłatkiem. Po życzeniach przyszła pora na wieczerzę wigilijną, którą przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich, nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze