Wakacyjne szaleństwa w Ogrodzieńcu

W pogodny czwartek 11 lipca br. dzieci i młodzież korzystający z letniego wypoczynku w ramach projektu „Bezpieczne wakacje” organizowanego przez OSP Grzybowa Góra we współpracy z Urzędem Gminy Skarżysko Kościelne wzięli udział w wycieczce do Ogrodzieńca. Tegoroczny wakacyjny projekt jest efektem współpracy Gminy Skarżysko Kościelne z organizacjami pozarządowymi w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży.

Dzięki dofinansowaniu wypoczynku zorganizowanego w Grzybowej Górze druhowie miejscowej OSP zorganizowali wyjazd integracyjny, w którym udział wzięło 50 osób, głównie dzieci i młodzież. Po przyjeździe do Ogrodzieńca wycieczkowicze zwiedzili Dom Strachów, gdzie w 10 pomieszczeniach czekały na nich przerażające atrakcje, np.: niewiasta rzucająca się z wieży, szczekające psy, zmarli wstający z grobów. Spotkanie z baśniowymi i legendarnymi straszydłami przyprawiło niektórych o gęsią skórkę.

Następną atrakcją było zwiedzanie Parku Miniatur, w którym obejrzano rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich zbudowanych na Szlaku Orlich Gniazd. Makiety zamków i warowni pomniejszone 25 razy zostały odtworzone zgodnie z prawdą historyczną z okresu ich największej świetności. Aby lepiej oddać nastrój historii wycieczkowicze mogli postrzelać z łuków do celów, co było doskonałą okazją do ćwiczenia zręczności i „sokolego oka”.

Trzecim punktem wycieczki była wizyta w Parku Doświadczeń Fizycznych, a znajdujące się tam 47 urządzenia udowodniły wszystkim jak działają podstawowe prawa fizyki. Najwięksi śmiałkowie mogli skorzystać z Symulatora Lotu, dzięki któremu mogli na własnej skórze poczuć co czuje pilot podczas powietrznych manewrów lub Symulatora Wypadku, w którym mogli bezpiecznie przeżyć „dachowanie” samochodem. Na koniec pobytu w Ogrodzieńcu wszyscy mieli możliwość przejazdu torem saneczkowym, a liczne zakręty zapewniły mnóstwo frajdy dzieciom i młodzieży.

W drodze powrotnej do Grzybowej Góry nie zabrakło krótkiego postoju w Kielcach, gdzie w „Maku” uzupełniono nadwątlone siły. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domów w znakomitych nastrojach.

Rafał Lipka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze