W Lipowym Polu Plebańskim promowano zdrowy styl życia

W sobotę 17 sierpnia, na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowym Polu Plebańskim, odbyła się impreza pod nazwą „Zdrowe i sportowe popołudnie”, której organizatorem było Stowarzyszenie Instytut bł. s. Ewy Noiszewskiej, przy wsparciu finansowym Urzędy Gminy Skarżysko Kościelne.

W programie imprezy znalazło się wiele punktów, które dotyczyły zdrowego stylu życia. Odbył się maraton Zumby prowadzony przez Artura Cieślika. Chętni mogli skorzystać i zobaczyć jak wyglądają zabiegi rehabilitacyjne, które przeprowadzili Kinga i Dariusz Wiktorzak. Na stoisku Piotra Marcinkowskiego można była spróbować zdrowej żywności. Oprócz tych atrakcji można było również porozmawiać z Janiną i Sławomirem Nawrockim o oczyszczaniu organizmu i kosmetologii. Było też coś na słodko, czekoladowa fontanna i inne smakołyki zapewnił Łukasz Szymczyk (Huza).

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipowego Pola Plebańskiego zorganizowali mini pokaz strażacki, dzieci mogły założy hełm strażacki oraz ugasić mały pożar.

– Stowarzyszenie Instytut bł. s. Ewy Noiszewskiej, którego jestem prezesem, działa od roku, właśnie obchodzimy mały jubileusz. Jesteśmy stowarzyszeniem, które chciałoby aktywizować miejscową ludność, zwłaszcza w kierunku ochrony zdrowia, ruchu, troski o własny jadłospis. W związku z tym chcemy się troszkę poruszać, chcemy pokazać inne diety niż do tej pory – powiedziała Agata Niziołek, prezes Stowarzyszenia.

-Zaprosiliśmy rehabilitantów, lekarzy, jest Piotr Marcinkowski, która ma zdrową żywność, ekologiczną, bez konserwantów. Mamy też stoisko, na którym są soki warzywno-owocowe. Swoje stoisko maja państwo Nawroccy, którzy zajmują się oczyszczaniem organizmu, kosmetologią. Jest loteria oraz zabawy i gry dla dzieci – podkreśla Agata Niziołek.

-Jest to impreza, która również wspiera naszych podopiecznych Kacpra i Kaję Pisarków. Dochód z tej imprezy będzie na rehabilitację dzieci – dodaje.

Na zakończenie odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Ścisłowiczem, który opowiadał o swojej wyprawie do Afryki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? Wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze