W Lipowym Polu Plebańskim promowano zdrowy styl życia

W sobotę 17 sierpnia, na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowym Polu Plebańskim, odbyła się impreza pod nazwą „Zdrowe i sportowe popołudnie”, której organizatorem było Stowarzyszenie Instytut bł. s. Ewy Noiszewskiej, przy wsparciu finansowym Urzędy Gminy Skarżysko Kościelne.

W programie imprezy znalazło się wiele punktów, które dotyczyły zdrowego stylu życia. Odbył się maraton Zumby prowadzony przez Artura Cieślika. Chętni mogli skorzystać i zobaczyć jak wyglądają zabiegi rehabilitacyjne, które przeprowadzili Kinga i Dariusz Wiktorzak. Na stoisku Piotra Marcinkowskiego można była spróbować zdrowej żywności. Oprócz tych atrakcji można było również porozmawiać z Janiną i Sławomirem Nawrockim o oczyszczaniu organizmu i kosmetologii. Było też coś na słodko, czekoladowa fontanna i inne smakołyki zapewnił Łukasz Szymczyk (Huza).

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipowego Pola Plebańskiego zorganizowali mini pokaz strażacki, dzieci mogły założy hełm strażacki oraz ugasić mały pożar.

– Stowarzyszenie Instytut bł. s. Ewy Noiszewskiej, którego jestem prezesem, działa od roku, właśnie obchodzimy mały jubileusz. Jesteśmy stowarzyszeniem, które chciałoby aktywizować miejscową ludność, zwłaszcza w kierunku ochrony zdrowia, ruchu, troski o własny jadłospis. W związku z tym chcemy się troszkę poruszać, chcemy pokazać inne diety niż do tej pory – powiedziała Agata Niziołek, prezes Stowarzyszenia.

-Zaprosiliśmy rehabilitantów, lekarzy, jest Piotr Marcinkowski, która ma zdrową żywność, ekologiczną, bez konserwantów. Mamy też stoisko, na którym są soki warzywno-owocowe. Swoje stoisko maja państwo Nawroccy, którzy zajmują się oczyszczaniem organizmu, kosmetologią. Jest loteria oraz zabawy i gry dla dzieci – podkreśla Agata Niziołek.

-Jest to impreza, która również wspiera naszych podopiecznych Kacpra i Kaję Pisarków. Dochód z tej imprezy będzie na rehabilitację dzieci – dodaje.

Na zakończenie odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Ścisłowiczem, który opowiadał o swojej wyprawie do Afryki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Zakaz grzybobrania dla…?

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Społeczność Suchedniowa zostawiała wiadomość dla przyszłych pokoleń. W środę na placu budowy nowej Sali gimnastyczne przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie  zakopano...
Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze