W Bliżynie rywalizowali o puchar wójta w tenisie stołowym

W  Szkole Podstawowej w Bliżynie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bliżyn, który został zorganizowany na zakończenie ferii zimowych.  W turnieju wzięło udział  20 zawodników, w tym dwie kobiety . Uczestnikami turnieju mogli być tylko mieszkańcu gminy Bliżyn.  Puchar wójta zdobyli: Emilia Włodarczyk, Adrian Gołębiewski i Radosław Bułka.

Turniej odbył się w trzech kategoriach  wiekowych: mężczyźni 16 do 35 lat, mężczyźni ponad 35 lat i kategoria open dla kobiet. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 20 osób.

W kategorii kobiet  rywalizowały tylko dwie panie Paulina Orczyk i Emilia Włodarczyk, obie z Bliżyna. Mecz pomiędzy paniami zakończył się wynikiem 3:1 dla Emilii Włodarczyk.

W kategorii mężczyzn do 35 lat zwyciężył Adrian Gołębiewski, który w finale pokonał Miłosza Rota 3:0. W meczu o miejsce trzecie Stanisław Lisowski pokonał Krzysztofa Więckowskiego 3:1.

Wśród panów powyżej 35 lat najlepszy okazał się Radosław Bułka, na co dzień wiceprzewodniczący Rady Gminy, w finale pokonał Roberta Jurkiewicza 3:0. W meczu o trzecie miejsce Michał Fornal pokonał Mariusza Rota 3:1.

Puchary  ufundował  wójt Gminy Mariusz Walachnia, w jego imieniu puchary wręczył Michał Jędrys, sekretarz gminy.  Za całość turnieju i jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli Robert Jurkiewicz, Kamil Siudak i  Sławomir Młodawski.