Ulica Słoneczna w Grzybowej Górze już gotowa

W piątek, 11 października, w gminie Skarżysko Kościelne odbył się odbiór końcowy ulicy Słonecznej w Grzybowej Górze. W spotkaniu udział wzięli Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, posłanka Maria Zuba, wójt gminy Jacek Bryzik, radni rady gminy Skarżysko Kościelne oraz przedstawiciele wykonawcy.  

Mieszkańcy ulicy Słonecznej w Grzybowej Górze wreszcie się doczekali drogi z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej jeździli i chodzili po drodze gruntowej, pełnej dziur. Gmina Skarżysko Kościelne otrzymała na remont ul. Słonecznej ponad 520 tysięcy złotych (70 procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych), wkład własny gminy wyniósł 224 tysiące złotych (30% wartości zadania).

Wykonawcą robót budowlanych był „BUDROMOST-STARACHOWICE” Spółka z o. o. Wartość wykonanych robót wyniosła blisko 750.000 zł.

Rozbudowa drogi gminnej ul. Słoneczna w miejscowości Grzybowa Góra objęła między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowej, uregulowanie sposobu odprowadzania ścieków opadowych, budowę chodników i zjazdów indywidualnych. W zakresie inwestycji wybudowano ulicę długości 488 m o nawierzchni asfaltowej szerokości 5,50 m, chodnik o szerokości 1,50 m, zjazdy indywidualne i rów otwarty oraz dokonano przebudowy istniejących przyłączy elektroenergetycznego do budynków.

Przedmiotowa droga stanowi jedyny dojazd do terenów inwestycyjnych budownictwa mieszkaniowego oraz do terenów upraw rolnych. Ponadto przy ul. Słonecznej zlokalizowane są duże firmy prowadzące działalność transportową. Rozbudowa drogi usprawnia rozwiązania komunikacje i poprawia bezpieczeństwo i warunki jazdy na drodze oraz spełnia wymagania co do tzw. wskaźnika dostępności czasowej mieszczącego się pomiędzy 30 a 50 minut.

Wykonawcą robót budowlanych był „BUDROMOST-STARACHOWICE” Spółka z o. o. Wartość wykonanych robót wyniosła ponad 730.000 zł.

– Dziękuje wojewodzie Agacie Wojtyszek i posłance Marii Zubie, za to, że mamy tą drogę, że ściągają pieniądze do województwa świętokrzyskiego. My w tym roku sami doświadczyliśmy tego, na naszą gminę pozyskaliśmy ponad 2,7 mln. aby wykonać trzy drogi gminne. Ulica Słoneczna do tej pory była drogą gruntową, była dziura na dziurze, musieliśmy ją non stop uzupełniać. Mieszkańcy są szczęśliwi, sami pytają czy to jest na pewno w naszej gminie – mówił Jacek Bryzik.

– Cieszę się, że Fundusz Dróg Samorządowych wspiera właśnie takie inicjatywy i dziś możemy być już na wykonanej drodze, która dostała dofinansowanie 70 procentowe do wartości zadania. To duże dofinansowanie, którego do tej pory gminy nie mogły otrzymywać. Tu widzimy chodniki, zjazdy, to jest zdecydowana poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, którzy tu żyją na co dzień. Dziś wreszcie mają dzięki współpracy z samorządem poczucie bezpieczeństwa ba swojej ulicy – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

-Ulica Słoneczna jest przykładem jak można dobrze, szybko i skutecznie realizować zadania, które poprawiają bezpieczeństwo i jakość życia. Gratuluje wójtowi tak szybkich działań i jednocześnie tak szybkich działań na potrzeby mieszkańców, bo tylko wtedy środki, którymi dysponuje wojewoda w imieniu rządu mogą być kierowane na takie inwestycje. Potrzebujemy właśnie takiej współpracy – zaznaczała Maria Zuba.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze