Suchedniowskie Mikołajki – świątecznie spotkanie przy choince

„Suchedniowskie Mikołajki”, to wspólny projekt międzypokoleniowy:  Rady Miejskiej w Suchedniowie, Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej ,który odbył się w piątek, 6 grudnia.

Już od godziny 10.00 park miejski w Suchedniowie, zaczął tętnić życiem, w wszystko to za sprawą „Suchedniowskich Mikołajek”. Młodzież szkolna, radni Rady Miejskiej, młodzieżowi Radni, Seniorzy oraz mieszkańcy Suchedniowa od rana wspólnie ubierali choinkę, którą dostarczyło Nadleśnictwo Suchedniów.

Uczniowie suchedniowskich szkół przygotowali własnoręcznie ozdoby choinkowe. Oprócz ubierania choinki był też pokaz rękodzieła, można było wziąć udział w  zabawie – pt. Poczta Mikołajkowa, która polegała na napisaniu  za co dziękujemy Mikołajowi, list trafiał do skrzynki, a nadawca otrzymywał magiczny kuponik, za który mógł otrzymać prezent. Były też wspólne tańce integracyjne wkoło choinki.

Po południu, o godzinie 16.00,  w Suchedniowie słychać było  śpiew i zabawę, odbyła się zabawa z Mikołajem, a następnie spacer w świątecznych strojach po alejkach  Parku.

Punktem kulminacyjnym było oficjalne zapalenie światełek, które rozpoczęło okres świąteczny. Mikołaj rozdawał upominki, burmistrz Suchedniowa wraz z  radnym  częstował  zebranych gorącą herbatą i ciastami, upieczonymi przez członków Młodzieżowej Rady Miasta  dorosłej Rady Miasta, oraz Radę Seniorów. Były też kolędy, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Śpiewali je podopieczni  Katarzyny Klusek, prowadzącej Studio Piosenki oraz  podopieczni Urszuli Piasty – Kuszewskiej z SP nr3 w Suchedniowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze