„Śniadanie na trawie”- w Suchedniowie propagowali zdrowy styl życia

We wtorek, 11 czerwca br. Akademia Badmintona od Juniora do Seniora MKS Orlicz zorganizowała na terenie Hali Sportowej w Suchedniowie spotkanie pod nazwą „Śniadanie na trawie”. Akcja ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie od najmłodszych lat zasad zdrowego żywienia.

-Dochodzą do nas informacje, że rodzice, a co za tym idzie i dzieci mają niewielką wiedzę na temat zdrowego żywienia. Wiele osób niestety odżywia się w sposób nieprawidłowy. Zorganizowaliśmy dzisiejsze spotkanie podczas, którego dzieciaki biorą udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, poznają nowe smaki oraz uczestniczą w konkursach kulinarnych między innymi konkurs na mistrza smaku czy konkurs na najpyszniejsze zdrowe śniadanie – powiedziała Wiceprezes Zarządu MKS Orlicz Anna Andrzejewska -Korytowska.

– Akademia Badmintona od Juniora do Seniora organizuje zajęcia trzy razy w tygodniu, uczestnicy korzystają również ze spotkania z dietetykiem i fizjoterapeutą. Akcja będzie zakończona rodzinnym turniejem w badmintona, który zostanie zorganizowany w Hali Sportowej. Zostaną również wręczone medale mistrzów Akademii Badmintona od Juniora do Seniora – podkreśla Anna Andrzejewska-Korytkowska.

Cała akcja została zorganizowana przy wsparciu fundacji TESCO.  Suchedniowski projekt „Akademia Badmintona od Juniora do Seniora” zdobył 13 220 głosów, co dało mu pierwsze miejsce w powiecie skarżyskim w V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.  Dzięki temu na projekt uzyskał  5 000 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze