Tłumy na Świętojankach

Impreza rozpoczynająca lato w Suchedniowie cieszyła się jak co roku ogromną popularnością. Były występy, konkursy i wiele innych atrakcji.

Gości powitał dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński. Pierwsza na scenie zaprezentowała się wokalistka Wiktoria Bogusiewicz, a tuż po niej wystąpiła suchedniowska orkiestra dęta. Swoje umiejętności zaprezentowała też formacja taneczna „AXIS” i Klaudia Tumulec, uczestniczka tegorocznej edycji Must Be The Music. Nie mogło zabraknąć muzyków suchedniowsko-skarżyskiej grupy „Lorein”. Po ich występie prowadzący imprezę Zenon Juchniewicz ogłosił wyniki konkursu na najładniejszy wianek. Wygrał wianek wykonany przez Danutę Świerzewską, która w nagrodę otrzymała odkurzacz, drugie miejsce zajął Kamil Furmańczyk, trzecie Małgorzata Berus.

To nie był jedyny konkurs. Wiele emocji przyniósł konkurs na strongmana świętojanek. Wśród konkurencji znalazło się m.in: ciągnięcie „tira”, czy turlanie ciągnikowej opony na czas. Ostatecznie wygrał Paweł Półtorak zostając strongmanem świętojanek. W nagrodę otrzymał kuchenkę mikrofalową. Drugi był Kamil Pomocnik, który otrzymał wiertarkę, trzeci był Michał Materek, który otrzymał sokowirówkę. Nagrody zasponsorował sklep Piotra Karbownika.

Wieczorem, po występie zespołu „Roxanne” odbyło się widowisko Noc Kupały zagrane przez młodzież z suchedniowskiego gimnazjum, przygotowana przez Zenona Juchniewicza. Zaprezentowano tańce i stare obrzędy. Na zakończenie wypuszczono na wodzie lampiony.

Po widowisku odbył się pokaz sztucznych ogni i dyskoteka. Dodatkową atrakcją imprezy były pokazy związane z dawnym rzemiosłem i ginącymi zawodami. Swoje warsztaty zaprezentowali: kowal, tkaczka, garncarz i miedziownik. Dzieci miały karuzele, dmuchańce i inne atrakcje.

– Jak co roku głównym celem organizacji Świętojanek jest promocja Gminy Suchedniów, pokazanie jej walorów turystycznych, kulturalnych i jest także ofertą spędzenia wolnego czasu, zarówno dla mieszkańców, jak i dla osób przyjezdnych, których w tym roku również nie brakowało – podkreśla Andrzej Karpiński.

Organizatorem imprezy był Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”.

Poprzedni artykułMiało być lepiej, a jest gorzej
Następny artykułUporządkują rondo

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze