Nocna kąpiel morsów z pochodniami

W Suchedniowie doszło do niecodziennego wydarzenia. Członkowie klubów morsów oraz nieformalnych grup zrzeszających miłośników zimnych kąpieli spotkali się, aby przy blasku księżyca oraz pochodni wspólnie wejść do wody, która od tej porze roku do ciepłych nie należy. Ale dla nich to żaden problem, blisko 30 morsów ze Skarżyska – Kamiennej, Suchedniowa, Łącznej, Morawicy, Strawczyna, Zagnańska i Kielc wzięło udział w integracyjnej kąpieli.

Przed wejściem do lodowatej wody, uczestnicy odbyli profesjonalną rozgrzewka, tańcząc zumbę. Później z pochodniami w rękach weszli do wody. Najwytrwalsi w wodzie spędzili ponad piętnaście minut, po wyjściu, morsy mogły ogrzać się przy wcześniej rozpalonym ognisku. Licznie zebrana publiczność była pełna podziwu patrząc na dokonania morsów.

Mimo powoli zbliżającej się wiosny, Morsy nie kończą jeszcze sezonu, w każdą niedzielę spotykają nad zalewem w Mostkach, Suchedniowie czy w Skarżysku na Rejowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze