„Nie cyckały się z rakiem” po raz piąty

Suchedniów

Nie cyckamy się z rakiem – pod takim hasłem, już po raz V odbył się w niedzielę, 10 marca Suchedniowski Bieg Kobiet.  Na starcie stanęło 300 kobiet z całego regionu świętokrzyskiego.

Grupa Biegający Suchedniów, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA oraz Urząd Miasta i Gminy Suchedniów już po raz piąty zorganizowali Suchedniowski Bieg Kobiet. W każdej kolejnej edycji imprezy jest coraz więcej chętnych uczestniczek, w tym roku limit 300 osób już na dwa tygodnie przez imprezą był wykorzystany.

– W 2015 roku, z okazji Dnia Kobiet, odbył się spontaniczny kameralny bieg, który bardzo spodobał się uczestniczkom, mieszkankom Suchedniowa i okolic, a także obserwatorom płci męskiej. Dlatego też organizatorzy postanowili kontynuować organizację imprezy, dziś jest to jeden z największych imprez biegowych dla kobiet w regionie.

Podobnie jak w latach ubiegłych bieg miał charakter happeningu. Tu nie liczył się czas ani miejsce, najważniejsza była dobra zabawa i idea jaka przyświeca temu wydarzeniu. Bieg charakteryzuje się tym, że uczestniczki biegną w barwnych kolorowych strojach, tak było i w tym roku. Mimo iż jest to bieg dla kobiet, na starcie po raz kolejny stanął jedyny mężczyzna, ale zgodnie z regulaminem mógł pobiec, przebrał się za kobietę i biegł jako „Bożenka”

Każda uczestniczka swoim udziałem wspierała Fundację  Rak`n`Roll Wygraj Życie. Podczas imprezy każda z pań mogła odbyć badania profilaktyczne w cytomammobusie.

Dla uczestniczek biegu organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek, m.in. bezpłatne badania mammografem, porady lekarskie i poczęstunek na mecie. Wszystkie Uczestniczki, które ukończyły Bieg otrzymały pamiątkowy medal oraz kwiaty, które wręczał m.in. Cezary Błach, burmistrz Suchedniowa.

Pierwsze trzy zawodniczki na mecie otrzymały pamiątkowe puchary. V Bieg Kobiet zwyciężyła  Maria Pytel ze Starachowic, druga była Wioletta Kierczyńska z Brzezin, trzecie miejsce zajęła Barbara Przeworska z Łącznej.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.